Medicina / Sveikata

Kas trukdo miegoti?

Kas trukdo miegoti?

7 dažniausiai miegą trikdančios priežastys

Jums neramu, kad naktį negalite užmigti? Ir niekaip nesiseka rasti priežasčių? Paruošėme dažniausiai pasitaikančių miegoti trukdančių priežasčių sąrašą. Tikimės, kad mūsų patarimai padės Jums miegoti ramiau.

Užmigti gali trukdyti:

1. Rūpesčiai

Gulite ant nugaros atmerktomis akimis ir galvojate apie tai, kas Jūsų laukia rytoj? Galbūt bijote neišgirsti žadintuvo ir jaudinatės, kas nuveš Jūsų vaikus į mokyklą? O galbūt Jūs nerimaujate dėl rytojaus susirinkimo darbovietėje? Nekankinkite savęs tokiomis mintimis! Kai atsigulate į lovą, turite galvoti tik apie malonius dalykus, o rūpesčius pamiršti. Kitaip rūpesčiai neleis Jums užmigti ir ryte atsikelsite nepailsėję.

2. Šlapinimasis

Kiek vandens (ar sulčių) išgėrėte prieš eidami miegoti ir kada išgėrėte paskutinę stiklinę? Pagalvokite, galbūt išgėrėte per daug alaus žiūrėdami filmą, futbolo ar krepšinio rungtynes? Jei naktį dažnai keliatės šlapintis, tai trukdo Jums miegoti. Stenkitės prieš miegą negerti daug skysčių. Pabandykite bent valandą prieš miegą negerti nieko.

3. Vaistai

Raminamieji vaistai gali neigiamai paveikti Jūsų miegą. Prieš pradėdami vartoti vaistus gydytojo pasiteiraukite, ar jie turės įtakos miegui. Galbūt Jums galima skirti kitų veiksmingų vaistų, kurie nedarys įtakos miegui?

4. Knarkimas

Ar ramiai Jūsų gyvenimo draugas miega? Ar jis vartosi per miegus ir knarkia? Tai gali būti Jūsų nemigos priežastis. Knarkimas kankina ant nugaros miegančius žmones. Žmogus ima knarkti, nes miego metu atsipalaiduoja veido raumenys ir liežuvis, jis atsiduria burnos gale ir trukdo įtraukti oro.

Jei norite, kad Jūsų gyvenimo draugas nustotų knarkti ir baigtų trukdyti Jums miegoti, pasistenkite jį ar ją įtikinti miegoti ant šono arba ant kitos pagalvės, nes pagalvės taip pat turi didelės įtakos knarkimui ir miego kokybei kaip ir čiužiniai.

5. Rūkymas

Rūkymas prieš miegą stipriai veikia miego kokybę. Rūkaliai dažniau susiduria su miego problemomis, nei nerūkantys žmonės, taip yra dėl stimuliuojančio nikotino efekto. Taigi, eidami miegoti jokiu būdu nerūkykite. Be to, Jums naudingiau būtų mesti rūkyti, nes tada pagerės sveikata ir miego kokybė.

6. Vakarienė

Ką valgėte vakarienei? Meksikietiški ir kitokie aštrūs patiekalai gali neigiamai paveikti Jūsų miegą. Kadangi tai yra maistas, kuris gali sukelti skrandžio rūgštingumą ar sunkumą skrandyje, stenkitės prieš miegą nevalgyti tokio sunkiai virškinamo, bet skanaus maisto.

7. Naminiai gyvūnai

Jei Jūs lova dalinatės ne su mylimu žmogumi, o su gyvūnu ir prabundate vidury nakties kas kartą kai Jūsų gyvūnas sujuda, Jums derėtų keisti situaciją ir gyvūną iškraustyti miegoti kažkur kitur. Jis gali miegoti šalia Jūsų lovos, bet savo guolyje.