Laisvalaikis / Pomėgiai

Kas yra tikros atostogos?

Druskininkai
Druskininkai

Druskininkai – vienas gražiausių Lietuvos kurortų. Įsikūręs Pietų Lietuvoje, šis miestelis yra palyginus netoli sostinės Vilniaus, taigi yra noriai lankomas turistų ir kitų šalies svečių. Gydyklos, sanatorijos Druskininkuose išties yra aukštos kokybės. Jos puikiai vertinamos ne tik Lietuvos, bet ir Europos kontekste. Ką jau kalbėti apie Šiaurinę Europos dalį: Baltijos šalyje garsėja ne tik Druskininkų vandens pramogų parkas ar spa Druskininkai, bet ir kitos lankytinos miestelio vietos, išskirtinis vietos kraštovaizdis.

Palankūs atsiliepimai iš užsienio

Druskininkų lankytinos vietos traukia turistus iš viso pasaulio. Čia galima sutikti svečių ne tik iš kaimyninės Lenkijos, Rusijos ar Latvijos, bet ir atokesnių Europos kampelių: Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Belgijos, Suomijos. Druskininkų atstovai džiaugiasi, kad kurortas sulaukia dėmesio iš užsieniečių. Teigiami jų įspūdžiai ir geri atsiliepimai – puikiausia reklama miesteliui. Žinoma, ji „ne iš piršto laužta“: svečiams patinka, kad Druskininkuose yra ką aplankyti, galima susipažinti su šalies kultūra, įvertinti tradicinę architektūrą, vietos gamtovaizdį. Laimei, šalia kurortinio miestelio teka Nemunas – viena didžiausių ir gražiausių Lietuvos upių nepalieka abejingų. Viesbuciai Druskininkuose, esantys netoli minėtojo Nemuno – vieni populiariausių. Čia apsistoja ne tik išsiilgę ramybės, „žalumos“, buvimo gamtoje, bet ir solidūs verslo svečiai, trokštantys pailsėti ir pasimėgauti aukščiausios klasės poilsiui. Beje, tam viesbuciai Druskininkuose puikiai tinka – čia galima apsistoti ir prabangesniuose svečių namuose su SPA, atskiromis sporto salėmis ir ypač moderniais apartamentais, ir kiek kuklesniuose viešbutukuose, mėgstamuose šeimų, porų, norinčių romantiškai praleisti atostogas.

„Jei atostogauti, tai tik Druskininkuose“

Druskininku pusynas – ne tik ypač unikalios architektūros kurortinis viešbutis, bet ir nuostabi pasivaikščiojimų vieta, pasižyminti Dzūkijai būdingu kraštovaizdžiu. Buvimas miške atpalaiduoja, – sako mokslininkai ir psichologai. Neaišku, ar buvimas gamtoje gydo dėl žmones ypač teigiamai, raminamai veikiančios žalios spalvos, ar dėl tyro oro, ne ypač dažnai juntamo mieste. Kas jau kas, bet poilsis Druskininkuose išties yra naudingas miestelio svečiams – niekas nedrįstų su tuo ginčytis. Čia pabuvoję žmonės džiaugiasi atgavę proto ir emocijų ramybę, pailsėję, pasikrovę energijos ilgam. Tikėtina, kad „stebuklingą poveikį“ daro ne tik pasivaikščiojimai, bet ir visa miestelyje tvyranti atmosfera. „Nors Druskininkai yra gana gausiai lankomas turistų miestelis, paradoksalu, bet čia visad tylu, ramu. tuščia, rodos, tik tu vienas atvykai pailsėti… Nors taip tikrai nėra.“ – sako vienas dažnesnių kurortų svečių Ramūnas. Vyras prideda: „Kai pradėjome su šeima reguliariai atvažiuoti į Druskininkus pailsėti, ne tik pasitaisė visų narių sveikata, bet ir santykiai. Žmona stebisi: iš kur ta ramybė, šeimoje liekanti dar ilgai po atostogų. Aš manau, kad teigiamai poilsis šiame kurorte veikia dėl to, kad… čia, iš esmės, nėra to, kas plačiai suvokiama kaip „pramogos“. Klubus, triukšmingas kavines ir restoranus, sausakimšus barus iškeitus į buvimą Druskininkuose, supranti, kas išties yra atsipalaidavimas. Asmeniškai aš jo neberandu buvime įprastose pasilinksminimų vietose, kur groja garsi muzika, išgeriama daug stipriųjų alkoholinių gėrimų, visi šūkauja ir, paprastai tariant, „kraustosi iš proto“. Druskininkai, ramus pasivaikščiojimas po miestelio ir tolimesnes apylinkes, SPA procedūros, masažai, baseinai, pirtys – tai atostogos. Žinoma, gal požiūris į poilsį pasikeičia sukūrus šeimą – turbūt taip ir yra, bet pajutau, kad ramiai paatostogavęs galiu žymiai produktyviau dirbti, paprasčiau išgyvenu bet kokias stresines situacijas, žodžiu, kasdienybėje patiriu mažiau įtampos. Tai nuostabu – visiems linkiu bent kartą metuose rasti laiko pailsėti Druskininkuose.“.