Paskolos

Kas žmones skatina skolintis internetu?

Kreditas internetuKuo kreditas internetu yra toks patrauklus paskolų vartotojams Lietuvoje? Specialistai pastebi, kad internetu skolintis tapo labai populiaru ir šia paslauga naudojasi didžioji dauguma žmonių, pritrūkusių pinigų. Vienos kredito bendrovės ekspertas Alius tai sieja su šiaip ar taip augančiu virtualiųjų paslaugų populiarumu. Pasak jo, tai nesustabdomas procesas, kurio geriau ir nesistengti suvaldyti. O ir kam tai daryti, kai momentinis kreditas internetu jau išgelbėjo daugybę žmonių, patekusių į „finansinę duobę“? Alius sako, kad nepraleidžia progos klientų paklausti, kuo jiems patinka kreditas internetu. Daugumos atsakymai, pasirodo, panašūs: internetu skolintis žmonėms tiesiog žymiai patogiau.

Daugumai imponuoja patogumas

Alius pradeda nuo to, kad internetu žmones skolintis, vis dėlto, skatina skirtingos priežastys. Vieniems imponuoja tai, kad pirmas kreditas internetu nemokamai suteikiamas, kitiems – galimybė visą skolinimosi operaciją atlikti namuose: „Meluočiau, jei sakyčiau, kad visų motyvai vienodi. Žinoma, didžioji dauguma žmonių nori patogumo. Jiems patinka tai, kad galima paprasčiausiai atsisėsti prie nuosavo kompiuterio, surinkti kredito įmonės interneto svetainės adresą, užsiregistruoti ir pateikti paraišką. Tai paprasčiau nei keliauti į biurą, laukti eilėje, dėstyti konsultantams savo situaciją, pildyti dokumentus, laukti. Tiesa, laukimas daugeliui irgi pasirodo neišvengiamas veiksnys, kai skolinamasi ne internetu.“. Alius sutinka, kad, nors virtualiuoju būdu skolintis paprasta ir nesudėtinga, kai kada prireikia apsilankyti kredito teikėjų biuruose ir tai vargiai išvengiama: „Na, kreditas internetu iki 10000 gali būti suteiktas nesunkiai, bet pasitaiko atvejų, kai būtina pasikonsultuoti su specialistais. Kreditas internetu ilgalaikis turiu omenyje, gali būti ir neteikiamas. Tai priklauso nuo bendrovės politikos, savaime suprantama, bet neretai didelėms paskolų sumoms yra taikomos kiek kitokios sutarties sąlygos. Logiška – juk įmonė sutinka skolinti daugiau pinigų. Tokiais atvejais ir garantijų reikia kiek didesnių.“.

Konfidencialumas – irgi ne trūkumas

Ilgalaikis ar trumpalaikis kreditas internetu – Alius sako, kad, nepaisant finansinės situacijos sudėtingumo, dauguma mėgsta skolintis anonimiškai. Atrodytų, anoks čia anonimiškumas, kai ne tik vardas ir pavardė, bet ir gyvenamoji vieta ar asmens kodas yra matomi įmonių darbuotojams. Visgi, interneto paslaugų vartotojams aktualu ir tai, kad nereikia apie savo sunkumus kalbėtis tiesiogiai su konsultantais: „Iš apklausos, kurią savo įdomumui atlieku aptarnaudamas žmones, rezultatų padariau išvadą, kad kreditas internetu ypač aktualus „droviųjų tipui“, kaip vadinu žmones, kuriems gėda dėl to, kad prisireikia pasiskolinti. Pats esu aptarnavęs nemažai tokių, kurie jautėsi ypač nesmagiai. Rodos, vien nuo minties apsilankyti kredito įmonėje jiems raudo skruostai. Viena, kai kreditas reikalingas būstui, automobiliui ar panašiai, kita – kai pinigų pritrūksta kasdienėms išlaidoms. Tai viena iš skolinimosi priežasčių ir ji nėra tokia jau reta, kaip gali pasirodyti. Internetu paprasta pasiskolinti bet kam. Net jei ir reikia nurodyti priežastį, tai padaryti priešais kompiuterio ekraną savo namuose yra žymiai paprasčiau nei biure. Kad žinotumėte, kiek per savo darbo praktiką patyriau situacijų, kai žmonės, bijodami, kad kiti klientai išgirs, tiesiog šnibždėdavo informaciją apie savo finansinę padėtį. Mano nuomone, kreiptis dėl paskolos, kad ir koks reikalas bebūtų, yra visai ne gėdinga, tačiau pabandykite tai paaiškinti visiems.“. Alius sako, kad skolinimosi internete garantuojamas privatumas yra antra pagal svarbumą priežastis, paaiškinanti, kodėl kreditas internetu tapo toks populiarus Lietuvoje. Tiesa, galimų atsakymų yra ir daugiau, tačiau ar verta juos analizuoti? Aliaus nuomone, pilnai pakanka to, kad klientų poreikiai lieka patenkinti, o kredito įmonėms užtenka darbo.