Būstas,  Pirkiniai / Paslaugos

Katilai

Atokiose vietovėse statant namą, dažnai iškyla dilema kokį vandens šildymo būdą pasirinkti. Dažniausiai Lietuviai pasirenka vandens šildymą katilais (dar vadinamais boileriais). Gausus vandens šildymui skirtų katilų pasirinkimas leidžia išsirinkti optimaliausią variantą ir pritaikyti konkrečios šeimos poreikiams.

radiatoriai baltiDidelis vandens katilas gali ne tik pašildyti vandenį, ber ir per centrinę šildymo sistemą tiekti vandenį į radiotorius. Tokiu būdų net būnant toli nuo civilizacijos galima jaustis kaip mieste ir šildytis radiatorių pagalba. Pardavėjų teigimu, šiuo metu dažniausiai Lietuviai renkasi itin mažai priežiūros reikalaujančius dujomis kūrenamus katilus.

Nusprendusiems įsirengti dujinį vandens šildymo katilą reikėtų visų pirma suplanuoti jam vietą bei nuspręsti kokį katilą geriausiai rinkiti, kadangi dujiniai katilai būna įvairių formų (populiariausi klasikiniai, pastatomi bei pakabinami).

Dujinių katilų priežiūra nėra sudėtinga ir nereikalauja daug išlaidų. Dauguma katilų yra su savaiminio valymo sistema, tad nereiks galvoti apie dažną katilo valymą ar net šveitimą, tereikia įsigyti kokybišką stiklo valiklį bei paisyti gamintojo ar katilo montuotojo rekomendacijų.

Tiems, kam nėra galimybės naudotis gamtinėmis dujomis, rekomenduotina rinktis kieto kuro arba elektrinius katilus. Modernūs itin nedaug energijos naudojantys elektriniai katilai yra puiki alternatyva dujiniams vandens šildytuvams. Norintiems šildytis kietu kuru puikiai tiks granuliniai vandens šildytuvai. Tik reikia nepamiršti pasiruošti granulėms atskirą patalpą. Dažnai granuliniai katilai yra montuojami ne pagrindinėse patalpose, tačiau pagalbinėse.