Užsienyje

Keliaujame į Italiją

roma1Italija – nemažos dalies lietuvių ir kitų Europos gyventojų svajojama ar planuojama aplankyti pietų Europos valstybė. Kodėl? Pažiūrėkit, kokie miestai – Roma, Venecija, Milanas. Kultūra, architektūra, mada ir dizainas. Serenados, gondolos ir vandens gatvėj. O dar gi Italijoj yra ir Vatikanas – kas praleistų aplankyti mažiausią pasaulyje valstybę, lankydamasis Romoje? Juk ta valstybė ir yra Romoje! Na kiek keistai skamba, kad į miestą telpa visa valstybė, tačiau tai tiesa. Keliaukime į Italiją, ir pasižiūrėkime, ką ji mums yra paruošus. Ar makaronus su sūriu, ar itališką vyną, galbūt saulę ir jūrą? Bet tikriausiai, kad viską iš karto, tad pasižvalgykime ir krausimės lagaminus.

                  Venecija – vienas įdomiausių Europos miestų. Juk jame visai nėra gatvių! Na bent jau tų, kurias mes esame įpratę kasdien matyti. Šios Venecijos gatvės yra ne iš asfalto, o iš vandens. Jomis plaukiojama valtimis ar gondolomis. Įdomu, kaip visas miestas gali stovėti ant vandens? Ar namai pastatyti ant betono blokų? Tikrai ne. Šiuos namus laiko mediniai poliai. Tačiau kaip jie nesupūva? Atsakymas paprastas – šie poliai pagaminti iš maumedžio, o šis medis, kaip žinia, yra atsparus puvimui vandenyje, visai kaip ir mūsų tautinis medis ąžuolas. Mokslininkai, paėmę mėginių iš Venecijos polių, padarė išvadą, kad šis miestas stovės dar 1000 metų, jei tik jo neužlies vanduo. O taip tikrai gali atsitikti kylant vandenyno, tuo pačiu ir Viduržemio jūros lygiui. Tad apsilankykime, kol turime progą.

                  Roma garsėja daugybe senų pastatų, istoriniu palikimu. Čia stovi daugybės senovinių pastatų griuvėsių, na o kai kurie pastatai išsilaikė net iki šių dienų. Roma patiks istorijos ir senų miestų mėgėjams. Na o kiek kitoks yra Milanas. Šis miestas yra vadinamas madų sostine, juk italai diktuoja visiems madas. Šis miestas šiuolaikiškesnis už Romą, tad jame patiks kiek kitais dalykais besidomintiems žmonėms.

                  Įdomu yra ir Italijos salose – Sardinijoje, Sicilijoje. Čia galima palaipioti po uolas, bet galima ir praleisti laiką paplūdimyje. Kaitri saulė, geltonas smėlis ir šiltas vanduo – ko gi dar reikia vasaros atostogoms? Nepraleiskite progos aplankyti ir salų gamtos ir istorinių paminklų. O jų abejose salose yra išties daugiau nei pakankamai. Tad keliaukime į Italiją!