Įvairenybės,  Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Keliautojo dienoraštis

Keliautojo dienoraštis – tai kasdienis įdomiausių kelionės akimirkų aprašymas, įspūdžiai. Tokį dienoraštį rekomenduojama rašyti visiems keliautojams, ne dėl to, jog jį kažkas vėliau radęs galėtų skaityti, bet dėl savęs. Kiekviena kelionėje patirta akimirka palieka bent menkiausią antspaudą keliautojo gyvenime, tačiau neretai, ypač labai daug keliaujantys, žmonės pamiršta, kur matė gražų pastatą, pagal kurį norėtų kurti savo interjerą ar eksterjerą, sutiktą keistuolį, kuris papasakojo įspūdingą istoriją, o gal tiesiog pamiršta didžiąją dalį nuotykių patirtų kelionėje. To išvengti gali padėti rašomas keliautojo dienoraštis.

Įsimesti blonknotą ar sąsiuvinį su rašymo priemone į lagaminą ar kuprinę tikrai nėra sunku (nebent vykstate į kalnus, kur kiekvienas gramas yra sunki našta), o užrašuose galima sutalpinti daug daugiau nei bet kur kitur. Įsivaizduokite, kaip Jūsų nuotraukas pagyvins Jūsų pačių rašytas tekstas kelionės metu. Sakote, jog galite komentuoti nuotraukas ir grįžęs į namus, tačiau Jūsų komentarai kelionės metu ir grįžus gali skirtis lyg diena ir naktis.

Ką rašyti dienoraštyje?

Pamatėte įspūdinga gotikinę bažnyčią, kuri Jums primena Vilniuje stovinčią šv. Onos bažnyčią? Pažymėkite tai savo sąsiuvinyje. Prisižadėkite namuose jas palyginti ir padarykite tai! Sutikote keistuolį? Jis papasakojo savo gyvenimo istoriją? Jums ji patiko? Užrašykite ją kol nepamiršote, galbūt rasite kam ją papasakoti grįžus namo ar išvykus į kitą kelionę. Užpuolė liga ar beždžionės atėmė iš Jūsų bananą? Kodėl nepažymėjus ir to, nors kelionės metu Jums tai gali atrodyti ir nieko svarbaus ar įdomaus, tačiau po kelių metų perskaitęs tokią žinutę, rašytą savo ranka, galbūt suvoksite kaip to išvengti? Ligos kelionės metu iš ties nemalonios ir su lig kiekviena kelione ir liga joje keliautojai išmoksta jų saugotis. Kaip ir viską gvelbiančių beždžionėlių.

Apie keliones, kurių metu vertėtų rašyti dienoraštį skaitykite svetainėje „Kelionese.lt