Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje,  Užsienyje

Kelionės daiktų sąrašas. Ko prireiks kelionėje?

Atėjo išsvajotosios atostogos, o gal tiesiog ilgasis savaitgalis, ir tu jau mintimis už šimtų kilometrų, kur tavęs laukia nepažinti kraštai ir nauji įspūdžiai. Ką būtinai reikia įsimesti į kelionę, kad paskui nereikėtų stresuoti ir ieškoti to, ką laisvai galėjai pasiimti su savimi iš namų? Bet prieš tai, dar viena dilema – kas kelionėje patogiau – tašė ant ratukų ar kuprinė? Čia priklauso nuo kelionės pobūdžio. Jei planuoji daug vaikščioti po miestą, tuomet geriau kuprinė, į kurią galėsi įsimesti ir megztinį šiltesniam orui, ir vandens buteliuką, ir dokumentus, ir panašiai. Tuo tarpu krepšys su ratukais labiau tinka, jeigu neplanuoji daug maltis po miestą, jei nenori užsikrauti papildomo svorio ant pečių.

Taigi, ko tau prireiks kelionėje?

Visų pirma, pinigų. Be abejo, pinigų visada trūksta, bet, jei jau keliauji atostogauti, nepagailėk įsimesti papildomai keletą šimtinių nenumatytiems atvejams. Niekas nenori vidury keliones likti be skatiko kišenėje ir sukti galva, kaip išsikapstyti iš tokios situacijos. Be to, kartais nedidelė pinigų sumelė reikiamam žmogui atveria vartus į tokias vieteles, kur paprastai mirtingieji nepatenka.

Antra, nepamiršk asmens dokumentų. Tai lygiai toks pat svarbus dalykas, kaip ir pinigai. Asmens dokumento tau prireiks beveik visose situacijose, pradedant nuo užsiregistravome viešbutyje ir baigiant įėjimu į klubą, įrodant, kad tau daugiau nei 18 metų. Beje, jei turi galimybes, geriau rinkis pasą nei asmens tapatybės kortelę, nes yra tam tikrų šalių, kur asmens tapatybės kortelės nepripažįsta dėl kokių nors kvailų priežasčių.

Trečia, higiena ir švara. Įsimesk dantų šepetėlį, kelioninės pastos tūbelę, papildomų švarių kojinių, apatinių. Taip pat kartais labai puikiai praverčia drėgnosios servetėlės, tačiau turi suprasti, kad jos neatstos įprasto prausimosi, tad papildomai dar gali pričiupti ir ekologišką muilą kūnui.

Ketvirta, labai svarbu – mobilusis telefonas. Šiais laikais mobilusis jau neretam tapo ir pagrindine darbo priemone, ypač, kai kalba eina apie išmaniuosius telefonus. Be abejo, galima imti ir iPadą ar laptopą, bet prieš nuspręsdamas gerai pagalvok, ar tau reikalingas papildomas svoris. Jei turi išmanųjį telefoną, su juo galėsi ir fotografuoti, ir prisijungti prie nemokamo wi-fi, ir paskambinti draugams, ištikus bėdai.

Ir penkta, tai nėra gyvybiškai svarbus dalykas, bet labai mielas – įsimesk kokios smulkios lietuviškos atributikos. Ženklelis ar vėliavėlė daro stebuklus, kartais didesnius už tuos, kuriuos daro pinigai, o žmonėms, su kuriais bendravai, visam gyvenimui liks atminimas apie lietuvį ar lietuvę, su kuriuo jie maloniai bendravo.

Tai tiek. Gerų visiems kelionių įspūdžių!

Pagarbiai maciau.lt komanda.

Keliones, kelionių įspūdžiai