Įvairenybės,  Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje

Kelionės dviračiais

Kylant kuro kainoms dažnai svarstoma kasdien naudojamą automobilį keisti į dviratį. Nebloga idėja, tačiau ar galima dviratį naudoti kaip kelionės transportą? Taip, dviratis gali būti puiki alternatyva kelionės transportui ne vien dėl ekologijos, bet kaip ir puikus būdas ne tik pakeliauti, bet ir pagerinti savo fizinę būklę.

Kelionės dviračiais nėra labai populiarios dėl kelių priežasčių:

  • Ilgiau užtrunkanti kelionė;
  • Nelabai saugu;
  • Sunku rasti bendrakeleivių;
  • Reikia fizinio pasirengimo;
Tačiau šios priežastys nebūtinai turi lemti Jūsų pasirinkimą naudoti kitokį transportą. Juk nebūtina keliauti toli, suburti keliolikos ar net keliasdešimties žmonių grupę ar įsigyti naujausią kelioninį dviratį.
Paskirkite savaitę kelionei bei mėnesį po darbų kasdien praleiskite planuodami kelionę: nuo maršruto parinkimo iki pasivažinėjimo dviračiu mieste. Jei kasdien minsite pedalus bent keletą kilometrų – kojos įpras ir kelionės metu nebus sunku fiziškai.
Renkantis kelionės maršrutą reikėtų atkreipti dėmesį į kelių būklę, reljefą, automobilių, ypač sunkiasvorių, srautą. Jei yra galimybė stenkitės minti mažai naudojamais keliais, nesvarbu, jog jie yra duobėti ar veda ratu, Jūsų tikslas ne kuo greičiau nuvykti iš taško A į tašką B, o apsidairyti aplink save. Kelionės dviračiu metu daug dėmesio reiktų skirti gamtos grožiui, tad siūlyčiau nepamiršti fotoaparato. Tiesa, minant pedalus nesunku sudaužyti fotoaparatą, tad geriausia išeitis – dulkėms ir smūgiams atsparus fotoaparatas.
Iš tiesų, kelionės dviračiais nėra tokios sunkios kaip atrodo, tačiau būtina pasirūpinti techniškai tvarkingu dviračių, įsigilinti į kelių eismo taisykles ir laikytis visų saugumo rekomendacijų.