Kelionės / Turizmas

Keliones į Daniją nuostabios!

Artėja atostogų metas. Nors tai ne vasara, tačiau žiemos metu tikrai būna ilgosios tarpušventinės atostogos.Todėl šį laiką tikrai neverta praleisti prie televizoriaus, o geriau pakeliauti ir pamatyti naujų vietų, patirti naujų įspūdžių.  Šiuo metu vieni renkasi keliauti į šiltus kraštus, kur šilta, kiti slidinėti ir t.t. Tačiau jei nenorite keliauti į šiltus kraštus, o tuo labiau nenorite paslidinėti rekomenduojame aplankyti Daniją. Kelionė į Daniją bus tikrai nuostabi ir pilna įspūdžių. Danijoje yra puikių vietų, kurias tikrai verta aplankyti. Pavyzdžiui ar kada nors jums teko kramtomosios gumos sostinėje. Tik ten keliaudami nepamirškite pasiimti ir savo vaikus.

Veljė –kramtomųjų gumų sostinė

Veljė mums geriausiai žinoma ir pažįstama kaip kramtomųjų gumų sostinė. Mieste įsikūręs „Stimorol“ ir „Dirol“ fabrikas, aprūpina Europą kramtomąja produkcija. Veljė – miestelis prie fjordo. Danijos fjordai skiriasi nuo Norvegijos, Islandijos, ar kitų kalnuotų valstybių. Tik Veljės fjordo krantai santykinai aukšti ir gražūs. Žiūrint iš pačio miesto, vaizdą į fjordą užstoja tiltas, jungiantis fjordo krantus, tačiau vaizdo jis nesugadina, nes ir pats atrodo įspūdingai.

Anot istorikų, netoli nuo Veljės esančiose Jeling miestelio apylinkėse gimė Danijos karalystė. Čia kadaise gyveno vikingų karalius vardu Gormas. Jis sugalvojo sujungti vikingų šeimas ir taip suskurti stiprią šalį. Gormas laikomas ir pirmuoju Danijos karaliumi. Vėliau čia karaliavo Haraldas Mėladantis.

Miesto įžimybė – Koldingusas. Tai ant kalvos prie ežerėlio stūksanti karališka pilis, pastatyta apie 1200 m., o 1808 m. sunaikinta gaisro. Piliai restauruoti pasirinktas netradicinis būdas. Nugriuvusios sienos nebuvo naujai sumūrytos. Vietoj jų  sukonstruotas medinis0 kartoninis muliažas. Ant jo ir likusių sveikų sienų uždengtas stogas. Iš išorės pastatas atrodo kaip normalus, tačiau užėjus į vidų matosi, kad taip yra užkonservuoti pilies griuvėsiai. Koldinghuso viduje veikia istorijos muziejus, dažnai vyksta įvairūs konservai ir įvairūs renginiai.

Tionderis – vokiečių pamėgtas miestas

Tionderis vokiškiausias Danijos miestelis. Ne tik todėl, kad vietinių gyventojų tarmėje daug vokiškų žodžių, bet ir todėl, kad tų vietinių gyventojų čia retai sutiksi. Ištisus metus šį miestelį lanko pulkai vokiečių turistų. O vasarą į Jutlandijos vakarinę pakrantę jie plūste plūsta. Tionderio senamiestis yra labai jaukus. Dar viena vietinė įžymybė- mažytis miestelis Miogeltionderis ir jo pakraštyje esanti Schackenborg. Joje gyvena antrasis Danijos princas su savo šeima. Tai bene populiariausia šeima Danijoje.

Romio sala- bene labiausiai turistų pamėgta sala

Romio sala – tai vienas iš dažniausiai turistų lankomų gamtos lopinėlių Danijoje. Šiaurės jūros pakrantė šiose vietose sekli, todėl į salą iš žemyno yra supiltas pylimas ir nutiestas asfaltuotas kelias. Juo tiesiai per salą ir paplūdimį galima automobiliu nuvažiuoti iki pat jūros. Jūra ir čia tokia sekli, kad įsibridus iki kelių ilgai galima eiti gilyn. Atoslūgio metu jūra atsitraukia šimtus metrų, palikdama platų smėlio paplūdimį. Jei prie vandens palikę automobilį sugalvosite pabėgioti po bangas, galite rasti apsemtą kylančio potvynio vandens.

Mandio sala mažytė ir rami. Joje nėra jokių ypatingų atrakcionų, tik švyturys. Tačiau įdomiausias kelias į salą. Jis nutiestas jūros dugnu. Į salą galima atvykti ir iš jos išvykti tik atoslūgio metu. Jei saloje užsibūsite per ilgai, gali tekti ir nakvoti, nes kelias bus apsemtas jūros.

Pasidovanokite sau šventę, kelionės į Daniją garantuoja nepamirštamus įspūdžius.