Laisvalaikis / Pomėgiai

Kelionės į Turkiją planavimo patarimai – antra dalis

Tęsiame praėjusiame straipsnyje pradėtą temą. Kaip kelionės į Turkiją metu būti geriausiai pasiruošusiam? Atsakymas labai paprastas, susiplanuoti viską iš anksto. Tą patį metodą rekomenduojame ir mes. Tačiau ne kiekvienas iš mūsų sugebės pasiruošti kelionės į Turkiją ypatumams savo rankomis, o samdytis specialistą ar kreiptis į agentūrą kartais gali būti brangu, tačiau dažniausiai tai būna efektingiau, nei darant pačiam, ypač neturint jokios patirties. Jei vis dėl to pasirinkote patys susidoroti su kelionės į Turkiją planavimo sunkumais, tada jums labai pravers mūsų patarimai. Praeitame straipsnyje jau pateikėme keletą iš jų, o dabar pratęsime šią mažą seriją ir suteiksime dar kelis patarimus. Priminsime, kad kaip pavyzdys buvo pasirinktas kelionės planavimas į Mardino miestą.

Kur gi baigėme praeitą straipsnį apie kelionės į Turkiją planavimo ypatumus? Ties viešbučiais. Primename, kad į viešbučius geriau skambinti, o ne rašyti el. paštu. Kad neapsigautumėte užsakinėdami kambarį telefonu, iš kart išsiaiškinkite, ar kaina yra pateikiama eurais ar doleriais, o gal Turkijos liromis. Pavyzdiniu atveju, už naktį viešbutyje Mardine dviem asmenims teko sumokėti 150 Turkijos lirų. Niekada nebijokite derėtis. Kelionės į Turkiją metu ne kartą teks įsitikinti, kad kur jau kur, bet Turkijoje yra idealios sąlygos derėjimuisi, o turkai yra labai dažnai linkę į derėjimąsi ir nusiderėjimą. Tad pradėkite tai daryti dar net neatvykę į Turkiją – telefonu. Tai bus naudinga tiek jums, tiek jūsų piniginei. Taip pat nenustebkite, kad Turkijoje kaip niekur kitur, kainos yra nepastovios., tad jei pasiteirausite kainų iš anksto, o jūsų kelionės į Turkiją pradžia tik už mėnesio, tai kaina gali būti žymiai pakilusi, o jei pasiseks, tai ir nusileidusi.

Kitas patarimas – „draugaukite” su internetu. Gido knygoje galite rasti labai daug aktualios informacijos apie kelionę į Turkiją, tačiau jos informacija yra ribota, kai tuo tarpu interneto galimybės yra neribotos, tereikia mokėti juo naudotis. Paieškos sistemose susiraskite internetinius puslapius, teikiančius informaciją apie keliones ir jų planavimą, šiuo atveju – konkrečiai kelionės į Turkiją planavimą. Jei vis dėl to neradote jus dominančios informacijos, tačiau manote, kad keliaujantys žmonės turėtų tai puikiai žinoti, galite pasinaudoti keliautojų forumais ir ten užduoti klausimą jums rūpima tema. Žinoma, klausimą užduokite ne bet kokiame forume, o forume kuriam kelionės į Turkiją būtų ne naujiena, o populiari tema. Gali tekti palaukti šiek tiek laiko, kol gausite atsakymą, tad tuo vertėtų pasirūpinti iš anksto. Kelionės į Turkiją planavime jums pagelbėti gali ne tik interneto žinynai, tačiau ir socialiniai tinklai.

Užduokite klausimą, o galbūt jį pamatę jūsų draugai ar pažįstami sugebės atsakyti.
http://www.youtube.com/watch?v=0aaxm-cMbxU

Šaltinis: http://keliones24.info/2012/04/11/keliones-i-turkija-planavimo-patarimai-antra-dalis/