Įvairenybės

JAV nori daugiau keliautojų

2012 sausio 19 dieną Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama pristatė nacionalinės strategijos planą, kuris turėtų padidinti keliones į šią šalį ir skatintų turizmą. Turizmo sektorius yra labai svarbi ir turinti didelę įtaką šalies pajamoms ekonomikos dalis, kuri generuoja apie 1,8 trilijoną JAV dolerių pajamų, kas sudaro 2,7 proc. bendro šalies nacionalinio produkto ir užtikrina darbo vietas daugiau kaip 14 milijonų amerikiečių.
Baltųjų rūmų atstovai paskelbdami šią strategiją tikisi, kad JAV bus pagrindinis keliautojų ir turistų tikslas, kuris tuo pačiu prisidės prie

Omama nori skatinti keliones po JAV
Tikimasi kad kelionės padės JAV sumažinti nedarbą

naujų darbo vietų šalyje atsiradimo.  Šioje strategija daugiausia koncentruojamasi į tai, kad keliones į JAV dažniau rinktųsi vidurinės klasės atstovai iš augančių ekonomikos šalių, tokių kaip Kinija, Brazilija ir Indija, tikimasi, kad iki 2016 metų keliautojų skaičius iš šių šalių atitinkamai išaugs 135 proc., 274 proc., ir 50 procentų. Šio plano pagalbą tikimasi, kad išaugs ne tik poilsio ar pažintinės kelionės, bet siekiama, kad keliautojai dažniau atvyktų į konferencijas ir tarptautines parodas.
Pagal atliktus tyrimus nustatyta, jog užsienio svečias kelionės po JAV metu vidutiniškai išleidžia apie 4000 JAV dolerių, tad didesnis turistų srautas žymiai prisidėtų ir prie turizmo sektoriaus bendrų pajamų didėjimo.
Pagrindiniai veiksmai, kuriais tikimasi padidinti kelionių, tai yra lengvinti užsieniečių svečių patekimą į šalį iš tokių Pietų Amerikos šalių kaip Brazilija, Argentina ir Čilė, bei tobulinti šalies viduje oro linijų teikiamas paslaugas. Sutarta, kad konkretūs veiksmai plano įgyvendinimui, bus paruošti per 2012 metus.
Pagal 2010 metų pasaulinio turizmo organizacijos duomenis JAV buvo antra pasaulyje pagal atvykstančių turistų skaičių, atsilikdama tik nuo Prancūzijos, o Kiniją ir Ispaniją lenkdama palyginus nežymiai.

Sveikinanti JAV vadovybės iniciatyvą norint skatinti turizmą ir rengiant planus su aiškiais siekiams. Lietuvos atsakingos institucijos taip pat galėtų išsikelti konkrečius tinklus ir numatyti veiksmų planą, kaip paskatinti keliones po Lietuvą ir taip padidinti pajams į biudžetą.