Užsienyje

Kelionės tarp vasaros ir žiemos

IspanijaIlgai lauktos atostogos ne visada ateina tuomet, kai jų labiausiai norisi. Ir didesnių, ir mažesnių kompanijų darbuotojams neretai tenka gerokai pasiderėti dėl norimo atostogų laiko. Juk daugelis ilsėtis trokšta vasarą, kai šilta, kai daug saulės, o nuo kartais nuo karščio tiesiog neįmanoma dirbti. Natūralu, kad dalinantis atostogų datas laisviausia būna rudenį, žiemą ar pavasarį. Iš pažiūros šie metų laikų nėra patys tinkamiausi poilsio, kita vertus, atostogaujant ne šiltuoju metų laiku galima gerokai ir išlošti.

Užsienio, pavyzdžiui Ispanijos, kurortuose turizmo sezonas tęsiasi bent pusę metų, Kanarų salose – net visus metus. Pavasarį ir rudenį orai turbūt patys tinkamiausi pasyviam poilsiui, ir jūra, ir oras būna šiltesni nei vasarą Lietuvoje, paslaugų kainos jau kiek mažesnės, nei vasaros viduryje. O ir pabėgti ir vėsios ir ūkanotos Lietuvos į šiltus kraštus daug maloniau, nei palikti savo šalį kai čia saulė, karštis, miškai pilni uogų ir grybų.

Visa gausybė priežasčių, dėl ko vertėtų tikrai gerai pagalvoti apie atostogas ne sezono metu. Ir pigiau, ir laisviau tiek pešantis dėl atostogų datų darbe, tiek ir kurortuose, į kuriuos vyksite. Atpinga ir kelialapiai, ir skrydžiai, ir viešbučių kainos. Krenta net automobilių nuomos kainos, o tai leidžia pigiai ir greitai pažinti lankomą regioną. Jau minėta Ispanija yra puikus pavyzdys, kur visos šios turizmo sezoniškumo taisyklės puikiai pasitvirtina. O ir orai šioje pietų valstybėje tikrai leidžia atostogauti visus metus, tiesa, žiemos metu jau reikia atsakingai pasirinkti regioną ir nesitikėti, jog visas atostogų dienas bus puikūs orai maudynėms. Tačiau viena kita tikrai turėtų pasitaikyti.

Šiltąjį metų pusmetį paprastai keliaujama į šiauresnius Ispanijos regionus, kol kas negalvojant apie kur kas piečiau esančias Kanarų salas. tam puikiai tinka pamėgti Alikantės, Malagos kurortai. Dažnai keliautojai ilsisi Maljorkoje, Ibizoje. Šios salos, esančios į rytus nuo žemyninės šalies dalies, labai išpopuliarėjo pastaruoju metu. Na o rudeniop, beplanuojant žiemos ar ankstyvo pavasario atostogas, reikėtų pasidairyti į šiltuosius Kanarus. Čia net ir sausio mėnesį būna pakankamai maudynėms tinkamų dienų, daug saulės ir, kas maloniausia, visos kelionės dedamosios atsieina gerokai pigiau nei turizmo sezono metu. Tokia ta Ispanija, mėgstama vasarą, tačiau veltui primirštama žiemos metu, kai galima pailsėti ir pigiau, ir ramiau, ir ne ką blogiau.