Laisvalaikis / Pomėgiai,  Maistas

Kepinių įrankiai

kitchen-toolsNorint, jog Jūsų naminiai sausainiai ar kiti kepiniai būtų nepriekaištingi, reikia tam tikrų įrankių. Nebūtina pirkti daug įrankių. Svarbu turėti reikalingiausius ir… jais naudotis. Tada darbas virtuvėje vyks greičiau, šeimininkauti bus patogiau, kepiniai bus gardesnį ir gražiau atrodys.

Samteliai

Sugraduoti samteliai reikalingi tada, kai būtina tiksliai laikytis receptūros. Paprastas didesnis ar mažesnis samtelis
pravers ir įgudusiai šeimininkei, kuri iš akies žino, kiek ir ko į tešlą dėti. Patogūs, mieli įrankiai – tradiciniai mediniai samteliai: miltams, cukrui ar kruopoms semti.

Volelis

Jeigu būtiniausius virtuvės įrankius jau turi, kolekciją gali papildyti ir voleliu. Juo išlyginama iškočiota tešla, į ją
įspaudžiami riešutai ar kitokie priedai. Neturint volelio galima naudotis kočėlu. Išradingos šeimininkės {šsiverčia ir be jo – tešlą iškočioja švariu miltais pabarstytu buteliu.

Plakikliai

Šie įrankiai dar vadinami šluotelėmis. Šakute kiaušinių baltymus ar grietinėlę gana sudėtinga gerai išplakti, daug patogiau tai daryti didesne ar mažesne šluotele. Rankiniai plakikliai nepakeičiami tų šeimininkių virtuvėje, kurios jokiems elektriniams prietaisams nepatiki ruošti tešlos – viską daro tik savo rankomis.

Sietelis

Juo tolygiai ant pyrago ar kekso užbarstysi cukraus pudros, tešlai persijosi miltus ar kakavos miltelius. Be to, pro šį įrankį galėsi pertrinti uogas, varškę ar kitą minkštą produktą.

Sausainių formelės

Sausainius galima daryti stikline (apskritus ar pusmėnulio formos), virtiniams gaminti skirtu įrankiu arba specialiomis formelėmis. Šios būna įvairiausių formų, dydžių, pagamintos iš plastiko arba metalo. Kai kurios yra net dvipusės, turinčios skirtingos formos viršų ir apačią. Kad nekibtų prie tešlos, formeles reikia patrinti miltais. Formuoti sausainius galima ir paprastu ar apskritą ratuką su banguotais kraštais turinčiu įrankiu.