Įvairenybės

Kiek galioja kvepalai? Patarimai kaip laikyti kvepalus.

Vienas iš dažniausiai užduotų klausimų „Kaip laikyti kvepalus?“ ir, „Kiek ilgai kvepalai išlieka kokybiški?“ .
Pirma, dėl jūsų kvepalų galiojimo termino. Kvepalų galiojimo terminas neprasidės kol kvepalai nebus papurkšti bent vieną kartą. Sulig pirmuoju kvepalų pulivizatoriaus paspaudimu į kvepalus patenka deguonis, ko pasekoje labai iš lėto, palaipsniui ima mažėti aromato stiprumas. Ant daugumos šiuolaikinių kvepalų dėžučių yra spausdinama piktograma, kurioje yra nurodoma kokį laiko tarpą nuo pirmo panaudojimo galioja kvepalai. (Pvz. 12M, 24M, 36M, t.y. 12 mėnesių, 24 mėnesius , 36 mėnesius ir t.t.)

Kvepalai galioja
Tačiau tinkamai laikant ir tinkamai naudojant kvepalus, kvepalai išliks kokybiški dar daugelį metų. Yra du didžiausi jūsų mėgstamiausių  kvepalų žudikai: ŠVIESA IR TEMPERATŪRA. Visų pirma Jūsų kvepalai turi būti laikomi normaliai pastatyti, purkštuku į viršų ir uždaryti tamsioje spintelėje, kad jų nepasiektų šviesa. Kvepalai neapsaugoti nuo šviesos, o ypač nuo tiesioginių saulės spindulių, neabejotinai palaipsniui praranda savo kvapo savybes. Kitas kvepalų žudikas, tai ekstremalus temperatūrų svyravimas. Dažniausiai pasitaikanti klaida – kvepalai laikomi šalia dušo kabinos ar ant vonios krašto. Įsivaizduokite kiekvieną kartą, kai Jūs ar Jūsų šeimos nariai naudojasi dušu ar gėrisi karštos vonios malonumais, vonios kambaryje temperatūra kinta labai staigiai ir smarkiai. Temperatūrų svyravimai negrįžtamai sunaikina Jūsų kvepalų molekulinį vientisumą ir Jūsų aromatas praranda savo kvapiąsias savybes.
Taip pat venkite kvepalus laikyti savo automobilyje, nes kvepalai, ypač žiemą, patiria labai didelius temperatūros pokyčius.
Todėl nenustebkite, jei kvepalai prieš pusmetį išlikdavo ilgiau nei dabar. Laikykitės šių dviejų patarimų ir Jūs dar ilgai galėsite mėgautis savo mėgstamu kvapu.

http://www.jusukvepalai.lt/content/17-kvepalu-galiojimo-laikas