Paskolos

Kiek iš tiesų kainuoja greitasis kreditas?

Greitasis kreditas laikoma labai brangia paskolų rūšimi, nors reklamose galima pastebėti bendrovių siūlančių nemokamą kreditą. Tad natūraliai žmogui gali kilti klausimas, kiek iš tiesų kainuoja greitasis kreditas?

Šiam tyrimui paėmėme keletą greitąjį kreditą siūlančių bendrovių ir peržvelgėme jų įkainius bei įvairius mokesčius už paimtą kreditą. Dėl įvairių priežasčių bendrovių pavadinimų neskelbsime, jas įvardinsime numeriais – tas pats numeris reiškia tą pačią bendrovę.

Pirmoji mūsų bandoma paskola – 100 litų 30 dienų. Iš tiesų labai nedidelė suma gana ilgam terminui.

Bendrovė 1 siūlo 100 litų imti 30 dienų ir pirmąjį kartą laiku grąžinus kreditą netaiko jokių palūkanų. Tačiau jei imamas kreditas jau ne pirmą kartą – palūkanos yra 9 litai ir 40 centų, tad viso tektų grąžinti 109,40 Lt. Kadangi tokios sumos kredito drausti nereikia, grąžintina suma nekyla ir lieka tokia pati, tai yra 109 litai ir 40 centų.

Iš mūsų išsirinktų trijų kreditų bendrovių daugiau nei viena bendrovė neskolina tokios mažos sumos, tad palyginti šiuo atveju nepavyko.

Kitas bandymas – 300 litų toms pačioms 30 dienų.

Bendrovė 1 tokiam kreditui taiko 28 litų ir 20 centų palūkanas. Tai yra, visiškai tokį patį procentą, kaip ir imant 100 litų. Tiesa, vėl gi galioja ta pati akcija – pirmasis kreditas grąžinamas be palūkanų.

Bendrovė 2 300 litų greitąjį kreditą paėmusiems asmenims liepia grąžinti 328,75 Lt, kas yra vos 55 centais daugiau nei siūlo pirmoji bendrovė.

Mažiausias palūkanas taiko bendrovė numeris 3, kadangi paėmus 300 litų kreditą priskaičiuoja 24 litus palūkanų. Tiesa, tai yra akcija, kurios galiojimo laikas yra ribotas. Tačiau ir be akcijos bendrovė siūlo mažiausiais palūkanas 300 litų greitajam kreditui – jos yra lygios 28 litams.

Žengiame toliau – imame didesnį 500 litų greitąjį kreditą ir tikimės jį grąžinti 30 dienų laikotarpyje.

Bendrovė 1, kaip ir kitiems kreditams, taip ir šiam siūlo nemokamo kredito akciją, tačiau be akcijos tektų sumokėti 47 litus palūkanų.

Imant kreditą tokiomis pačiomis sąlygomis antrojoje bendrovėje už kreditą tektų papildomai sumokėti šiek tiek daugiau – 47,93 Lt.

Trečioji bendrovė akcijų metu taiko vos 40 litų palūkanas. Tiesa, be akcijos tektų sumokėti tiek kiek ir pirmojoje bendrovėje – 47 litus.

Žinoma, jog 500 litų per mėnesį galima ir nesugebėti grąžinti, todėl bandysime paskaičiuoti kaip stipriai pabrangsta greitasis kreditas tuo atveju, jei taikomas 3 mėnesių (90 dienų) grąžinimo laikotarpis.

Bendrovė 1 neleidžia imti kredito ilgesniam laikotarpiui nei vienas mėnuo, tačiau už papildomus 47 litus leidžia kreditą pratęsti dar 30 dienų. Viso, jei nebūtų taikoma nemokamo kredito (vienam mėnesiui) akcija, tektų grąžinti 594 litus po dviejų mėnesių

Bendrovė 2 kreditą imti 3 mėnesiams leidžia ir prašo grąžinti 591,09 Lt. Jei imtume kreditą dviems mėnesiams tektų grąžinti 569,54 Lt.

Trečioji bendrovė kreditą suteikia neilgesniam nei 45 dienų laikotarpiui, tad paskaičiuoti grąžinamos sumos per tris mėnesius negalima.

Visos greitųjų kreditų (taip pat ir kitokios vartojamųjų paskolų bendrovės) bendrovės palūkanas skaičiuoja taikydamos metines palūkanų normas, todėl kuo trumpesniam laikui imama paskola, tuo mažesnės palūkanos yra taikomos. Greitasis kreditas – išeitis pritrūkus pinigų, tačiau reiktų įvertinti savo galimybes, norus ir viską tinkamai pasverti.