Paskolos

Kiek kainuoja greita paskola?

Ne paslaptis, kad esu studentas. Mokausi universitete, tai nelabai turiu kada ir dirbti, šiaip ne taip tėvai man padeda, kitaip sakant išlaiko mane. Labai noriu dirbti, bet kaip jau ir minėjau, nėra laiko, reikia mokytis ir dar kartą mokytis, jeigu noriu kad neperkeltų į mokamą mokslą. Gyvenu Vilniuje, mašinos neturiu, todėl tenka naudotis viešuoju transportu ir taip kiekvieną mielą dieną. Ir vieną dieną man nutiko nelaimė, pamiršau pasipildyti vilniečio kortelę. Kaip ir kiekvieną rytą, važiuoju į universitetą ir staiga vienoje stotelėje įlipa kontrolė, aš toks laimingas paduodu kortelę ir pasigirsta tas cypiantis garsas, pasirodo baigėsi galioti studento bilietas. Nu ką, pagavo zuikį, tai yra mane. Žodžiu kontrolietis liepė eiti kartu į autobusiuką, ten užpildė visus duomenis, kadangi mane pagavo pirmą kartą, tai gavau 50 litų baudą.

Po tokio įvykio, iškart dingo nuotaika. Labai nuliūdau, taip mažas mano biudžetas, o čia dar gavau baudą 50 litų. Nusprendžiau tėvams nieko nesakyti, nereikia jų nervuoti, nusprendžiau pats kaip nors išsprėpti šitą košę. Buvo mėnesio galas, pinigų kaip ir neturėjau, nusprendžiau kreiptis pagalbos į draugus, gal jie man padės ir paskolins. Tačiau likau nusivylęs, ne paslaptis mano draugai studentai, kurie nesimėto pinigais ir neturi atliekamų pinigų, todėl negalėjo pagelbėti šioje situacijoje.

Kitą dieną eidamas po paskaitų, netyčia pamačiau reklamos stendą: „ greita paskola – grąžink po mėnesio“. Iškart atkreipiau dėmesį, pradėjau skaityti. Grįžęs namo susiradau svetainę, kurioje yra teikiamos paskolos, su sąlyga, kad galiu grąžinti tik po mėnesio laiko. Nusprendžiau išbandyti. Pats procesas labai lengvas, užpildžiau savo asmeninius duomenis bei pateikiau paraišką. Po kelių minučių gavau teigiamą atsakymą ir kad pinigai bus pervesti į mano banko sąskaitą. Negalvojau, kad viskas taip lengva ir primityvu. Pinigai jau mano sąskaitoje, jau galiu apmokėti baudą. Greitai apmokėjau baudą. Iš kito mėnesio biudžeto galėsiu grąžinti paskolą. Ačiū dievui tėvai nesužinojo.