Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Kiek kainuoja paskolos internetu?

Palūkanos, kurias mokame už suteiktą vartojimo paskolą, dažnai yra aktualiausia sutarties sąlyga. Renkantis kur pasiskolinti, peržvelgiame daugumos paskolos internetu pasiūlymus, pateiktus šioje sferoje dirbančių įmonių. Daugumos palūkanos neviršija 200 procentų, kaip tai nustato vartojimo kredito įstatymas. Nustatytos palūkanų ribos privalo laikytis visi paskolos teikėjai, nepriklausomai ar tai būtų internetinė paskola ar banko bei kredito unijos suteikta paslauga. Šis ribojimas pastaruoju metu kelia daug diskusijų tarp pinigų skolintojų, kadangi greitos paskolos neturėtų būti prilyginamos bankų teikiamoms. Pastarosios suteikiamos dažniausiai ilgesniam laikotarpiui, todėl yra ženkliai mažesnės.

Analizuojant kaštus, patiriamus išduodant greitą kreditą, visų pirma atkreiptinas dėmesys į kliento asmeninį mokumo vertinimą. Jam atlikti yra naudojamos įvairios duomenų bazės, kuriose kreditorius turi galimybę surinkti visą jam rūpimą informaciją. Pagrindinė pajamas įrodanti duomenų bazė yra Sodra, todėl nesant jokios informacijos apie kliento įdarbinimą, kreditoriui yra sudėtinga efektyviai atlikti vertinimą. Sekančios paskolos internetu suteikimo patiriamos išlaidos yra žmogiškieji ištekliai, programinė įranga, bankų sąskaitos aptarnavimo mokesčiai. Kadangi paskolos yra suteikiamos labai trumpam laikui, klientui vėl besikreipiant dėl kredito internetu suteikimo, kredito davėjas vėl privalo atlikti mokumo vertinimą patirdamas vėl tas pačias išlaidas. Šios išlaidos pabrangina greitąją paslaugą, todėl palūkanos yra nustatomos didesnės nei bankinės paskolos. Banko vartojimo kreditas suteikiamas ta pačia tvarka, tačiau ilgesniam laikui ir mokumas vertinamas daug rečiau.

Sunku atsakyti į iškeltą klausimą, ar kreditai internetu yra brangi paslauga. Jos kaina yra didelė, tačiau ja reiktų naudotis tik ekstra atvejais, kai pinigų trūkumą būtina pašalinti kuo skubiau. Kitu atveju derėtų kreiptis į komercinį banką, kuris galėtų pasiūlyti lankstesnes sąlygas paskolai gauti. Kadangi vartojimo paskolos yra pakankamai brangios, jomis naudojasi nedidelė klientų dalis. Neretai galima išgirsti kredito palyginimų tarp bankų ir greitųjų kreditų – tai lyg važiavimas autobusu ir taksi automobiliu. Deklaruojama nuomonė, jog ne visada naudojamės taksi paslaugomis, kai mums nėra būtina, todėl greitas kreditas turėtų būti naudojamas remiantis tais pačiais principais. Be to, kaip ir visuose gyvenimo atvejuose, reikia jausti saiką naudojantis šiomis paslaugomis, kadangi per didelis bet kokių įsipareigojimų skaičius gali privesti klientą prie nemokumo situacijos. Tuomet kredito paslauga ženkliai pabrangtų dėl išaugusių priverstinio skolos išieškojimo veiksmų.