Verslas / Ekonomika

Kiek kainuoja šarvojimo salės Vilniuje nuoma?

Kiekvieną kartą kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto varianto. Kadangi skirtingos įmonės taiko skirtingą kainodarą, be to, galutinė suma skiriasi ir priklausomai nuo nuomos laiko. O dažnu atveju prie to dar prisideda ir visos kitos laidojimo paslaugos, be kurių neretai apsieiti nepavyks. Taigi, gaunasi bendra suma. Ir konkrečią kainą įvardinti būtų sudėtinga, tačiau ją visuomet galima sužinoti susisiekus su konkrečiais laidojimo namais arba pasidomėjus apie jų įkainius internete. Kur dabar tikrai nesunkiai galima rasti šią informaciją arba bent jau kontaktus, kuriais reikėtų kreiptis dėl dominančių paslaugų. Tačiau kaina tikrai nebus didelė, ypač, jeigu patalpų nereikės ilgam laikui.

Kaip keičiasi laidojimo tradicijos?

Pasaulis nuolat juda į priekį, todėl net tokie nusistovėję bei įprasti dalykai nuolat kinta. Pavyzdžiui, šarvojimo salės Vilniuje atsirado sąlyginiai neseniai, žvelgiant iš istorinės perspektyvos. Kadangi anksčiau mirusieji buvo šarvojami paprasčiausiai namuose. Ką dabar būtų sudėtinga netgi įsivaizduoti. Aišku, pagrindinės laidojimo paslaugos išliko aktualios ir šiomis dienomis, nors dalies jų neliko, o dalis atsirado naujų. Tačiau tai susiję su tuo, jog artimiesiems tektų mažiau rūpesčių šiomis sunkiomis akimirkomis. Taip pat paskutiniu metu sparčiai populiarėja kremavimas, kuris dar labiau keičia ir visą tradiciją. Tiesa, tai nėra kažkokia naujovė. Tačiau toks laidojimo būdas kurį laiką buvo primirštas.

Ar visos laidojimo paslaugos iš tikrųjų reikalingos?

Šiomis dienomis susidūrus su artimojo netektimi galima visus organizacinius rūpesčius perduoti šioje srityje dirbantiems specialistams. Ir tuomet praktiškai niekuo papildomai rūpintis neteks, tuo labiau, kad tokiu sudėtingu metu tą daryti norėsis mažiausiai. Tačiau ar tikrai viskas reikalinga, ką neretai siūlo laidojimo namai? Aišku, be šarvojimo salės Vilniuje apsieiti būtų praktiškai neįmanoma, kadangi reikia suteikti galimybę atsisveikinti su mirusiuoju. Lygiai taip pat ir be kai kurių kitų dažniausių paslaugų. Tačiau pasirūpinti muzika, žvakėmis ar kitais akcentais tikrai galima ir savarankiškai, jeigu išvis to reikia. Tad dalis paslaugų galbūt ir nėra būtinos, tačiau pakankamai naudingos.