Būstas,  Visuomenė

Kiek popieriaus lapų galima pagaminti iš vieno medžio?

Nors atrodo, kad tai paprastas klausimas, į kurį yra paprastas atsakymas, viskas yra sudėtingiau. Popieriaus, kurį galima pagaminti iš vieno medžio kiekis priklauso nuo daugybės faktorių. 

Šiandien popierius yra gaminamas iš trijų sudedamųjų dalių: seno jau kartą naudoto popieriaus, medžio drožlių ir iš medžio gaminamos celiuliozės pluošto. Popieriaus kokybė priklauso nuo šių sudedamųjų dalių santykio ir technologijos. 

Medžio drožlės yra perkamos iš lentpjūvių ir kitų medžio apdirbimo įmonių. Lentos yra pjaustomos ir šio proceso metu atsirandančios drožlės yra automatiniu būdų surenkamos ir gabenamos į popieriaus fabriką. Dažnai dėl didelių logistikos išlaidų popieriaus fabrikai persikelia arčiau su medžiu susijusių pramoninių rajonų. 

Ar jums nekyla klausimas kur keliauja popieriui skirtų konteinerių turinys? Atsakymas paprastas: šis popierius yra perdirbamas. Iš perdirbto popieriaus yra gaminamas naujas popierius. 

Tikima, kad dėl didėjančių popieriaus gamybos apimčių kenčia mūsų planetos miškai. Tai nėra tiesa. Dažnai popieriaus gamybai panaudojimi medžiai, kurie yra pažeisti įvairių ligų arba turi būti nukirsti, kad nepadarytų žalos miškui. Sudžiuvę medžiai ir nukritusios šakos gali nesunkiai užsidegti. Tuo tarpu pasenę medžiai gali nugriūti ir dėlto kelia pavojų miške atsidūrusiems žmonėms, elektros laidams ir miško gyvūnams. Taip pat yra svarbi medžio kokybė. Ji svyruoja dėl skirtingų klimato sąlygų, dirvožemio maistingumo, taršos, ir, žinoma, medžio rūšies. 
lentos

Dažnai labai skiriasi net tos pačios rūšies medžių dydžiai, todėl kiek popieriaus lapų pagaminti iš vieno medžio nustatyti yra sudėtinga. Šiandien medis dažniausiai skaičiuojamas kubiniais metrais. Apskaičiavome, kad iš 5 kubinių metrų medienos galima pagaminti apie: 

30 supamasias kėdes,

Daugiau nei 900 vidutinio storio knygų,

Nuo 500 kg iki 1 tonos popieriaus (priklauso nuo popieriaus kokybės),

1 200 spalvotus žurnalus,

2 700 kasdienio laikraščio numerius,

4 000 pieno ar sulčių pakelius,

61 870 vokus,

460 000 vizitines kortelių,

4 384 000 pašto ženklus,

7 500 000 dantų krapštukus.

 Jei norite pasistatyti dviejų aukštų medinį namą jums prireiks net 24 kubinių metrų medienos.