Būstas

Kiemo vartai

kiemo vartai
kiemo vartai

Pirmiausia, ką pamatome atvykę į svečius tai kiemo vartai. Kiemo vartai tai namo vizitinė kortelė, todėl verta pasirūpinti, kad ji ir

atrodytų nepriekaištingai ir kokybiškai funkcionuotų ne vienerius metus. Dažniausiai kiemo vartai yra kuriami pagal individualius užsakymus, todėl ne tik atitinka bendrą jūsų kiemo koncepciją, papildo tvoros architektūrinį sprendimą, bet ir atskleidžia jūsų simpatijas vienokiam ar kitokiam stiliui. Pastaruoju metu pirmenybė dažnai teikiama automatiniams kiemo vartams, todėl apie juos plačiau ir šnekėsime šiame straipsnyje.

Automatiniai kiemo vartai

Vartų gamybos technologijos pastaruoju metu taip patobulėjo, kad net ir sunkūs stumdomi kiemo vartai, gali būti gana lengvai stumdomi rankomis. Tačiau jei siekiate didesnio komforto, rinkitės automatinius kiemo vartus. Automatiniai kiemo vartai patogūs tuo, kad juos galima automatiškai atrakinti bei užrakinti, o taip pat atidaryti ir uždaryti. O be to, tokie vartai suteikia didesnę apsaugą visai teritorijai. Automatiniai kiemo vartai gali būti stumdomi, atveriami ir atverčiami.

Stumdomi automatiniai kiemo vartai

Stumdomi kiemo vartai tampa vis madingesni. Tai yra dėl jų naudojimo patogumo, praktiškumo bei komforto. Tokie vartai tinka ne tik gyvenamųjų namų kiemuose, bet ir pramoniniuose objektuose. Stumdomi kiemo vartai yra montuojami iš vidinės kiemo pusės, o atidaromi iš šono, todėl yra taupoma erdvė. Be to, pro tokius vartus patogu pravažiuoti. Dar vienas stumdomų kiemo vartų privalumas yra tas, kad norint juos atidaryti žiemą, nereikia nuo jų nuvalyti sniego.

Stumdomi kiemo vartai susideda iš dviejų dalių, kurių viena yra lygi pravažiavimo pločiui, o ki ta gerokai mažesnė yra vartų atsvara.

Stumdomų kiemo vartų gamybos terminai priklauso nuo to, kokios yra jūsų kiemo vartu idėjos. Paprastai nuo parengiamųjų darbų iki vartų pastatymo šis procesas trunka apie tris – keturias savaites. Žinoma, atsižvelgiant į vartų dydį ir rėmo užpildą, šis laikotarpis gali kisti.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris yra itin aktualus besirenkant kiemo vartai – kaina. Kiemo vartų kaina susideda iš dviejų dalių – tai yra vartų rėmo kaina ir kiemo vartų automatikos kaina. Kainos priklauso nuo medžiagų, iš kurių pagaminti vartų rėmai ir nuo automatikos gamintojo. Atkreipkite dėmesį, kad vartų automatiką reikia rinktis tokią, kuri yra atspari oro temperatūros svyravimams.

Kiemo vartų automatika

Rinkdamiesi kiemo vartu automatika, pirmiausiai atkreipkite dėmesį į gamintojo patirtį šioje srityje, į jo naudojamos įrangos patikimumą. Taip pat labai svarbu, kaip gamintojas žiūri į aptarnavimo paslaugas, kurios apima papildomas paslaugas bei garantinį aptarnavimą, teikimą. Nemažiau svarbu, ar gamintojas yra imlus naujovėms ir savo darbe taiko naujausius technologinius sprendimus. Atsižvelkite į kainos bei kokybės santykį ir kritiškai įvertinkite klientų aptarnavimo kokybės lygį.

Jei norite, kad kiemo vartai būtų patogūs bei lengvai valdomi, rinkitės tik patikimų gamintojų įrangą, ilgus metus esančią rinkoje.

Jei nusprendėte, kad jūsų kieme turi būti automatiniai kiemo vartai , atminkite, kad automatika vartams yra parenkama pagal varčių ilgį ir storį. Tačiau, geriau, kad šį darbą atliktų specialistai. O jei norite tik modernizuoti jau turimus vartus, žinokite, kad vartų automatika gali būti montuojama tiek ant naujai pastatytų, tiek ant senų vartų.

Taigi, kad ir kokie kiemo projektai jums būtų aktualūs, be vartų bet  koks kiemas nebus išbaigtas. Tad rinkdamiesi kiemo vartus, atsižvelkite į išvardintus aspektus ir pasirinkite teisingiausią variantą, kad kiemo vartai tarnautų ilgus metus.