Įvairenybės

Kiemo vartai

Statotės namus? Aptveriate sodą ar kokį kitą savo nekilnojamą turtą? Tada Jums greičiausiai Jums bus reikalingi kiemo vartai, kurie yra neatskiriama tvoros dalis. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti kokie yra kiemo vartų tipai, kokie jų privalumai ir trūkumai.

Pirmiausia renkantis sau tinkamus vartus reikia atsižvelgti į savo sklypo ypatumus, kaip jis yra išsidėstęs ir kaip dažnai vartai bus naudojami, ar juos vartys tik pėsčiomis vaikštantys gyventojai, ar pro juos važiuos ir automobiliai. Galima išskirti tokius tipus:

  • varstomi;
  • stumdomi;
  • pakeliami;
  • automatiniai.

Varstomi kiemo vartai gali būti dvipusiai ir vienpusiai. Renkantis tokio tipo gaminius reikia atsižvelgti į tai, koks yra varstymo spindulys, t.y. kaip plačiai jie gali atsiverti. Paprastai tai būna reguliuojama vyrių pagalba. Dvipusių vartų montavimas yra kiek sudėtingesnis, nes reikia suderinti dvi dalis, sunkumų gali iškilti, kai yra nelygus sklypo paviršius.

Stumdomi vartai dažnai pasitarnauja ten, kur nėra pakankamai daug erdvės. Stumdymo/atslinkimo technologija leidžia įrengti kompaktišką aptvėrimo sistemą. Tokie vartai dažniausiai būna montuojami ant ratukų arba ant specialaus pagrindo.

Pakeliamų vartų sistemos dažniausiai naudojamos garažuose. Jeigu tveriamas kiemas, patartina rinktis šlagbaumą. Tokia sistema tinka ten, kur pakankamai didelis automobilių eismas.

Automatinius vartus privačių namų valdose savininkai montuoja nedažnai, nes tam paprasčiausiai nėra poreikio, o ir kaina jų yra didesnė. Tokias motorizuotas sistemas galima matyti pramonių objektų, sandėlių ir panašių teritorijų aptvėrimo sistemose. Jie statomi ten, kur reikalinga griežtesnė praėjimo kontrolė.

Kokybė, tai labai svarbus faktorius į ką reikia atsižvelgti, kaina neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis vartus. Kokybiškai pagaminti metaliniai vartai yra padengti atitinkama danga, kuri apsaugo nuo aplinkos poveikio ir stabdo koroziją, ypač tai aktualu pajūryje, kur oras yra pakankamai drėgnas ir druskingas. Visi elementai – vyriai, spynos, panelės turi veikti nepriekaištingai ir tarnauti ilgai, nes remontas ar vartų keitimas pareikalaus nemažai išlaidų.

Kiemo vartus galite montuoti ir patys, tik reikia žinoti, kad netinkamas jų įrengimas mažina jų patvarumą, todėl jeigu šioje srityje neturite pakankamai patirtis, geriau vartų montavimą patikėti tos srities specialistams.