Kultūra/Menas

Kino pavasaris filmai

Kino mėgėjų pavasario linksmybės 

Kino pavasaris filmai
Kino pavasaris filmai

Pavasario saulė jau šypsosi ir, anot žinomos poemos, iš šaltos žiemos vargų šaiposi. Šaiposi, ir iš visų pašalių vilioja filmų mėgėjus: artėja kino pavasaris filmai ir vėl nušvies salėse sėdinčiųjų veidus. Kaip ir kasmet, žiūrovų laukia didžiulis kokybiškų filmų pasirinkimas, įtiksiantis net ir reikliausiesiems. 18 metų sulaukęs festivalis šįmet su kino kūriniais supažindins kovo 14–28 dienomis. Pagrindinė šių metų kino festivalio tema — religija, religinis fanatizmas.

Repertuaras: nuo kulinarijos iki postmodernizmo

Všį kino pavasaris nauju sezonu mėgautis kvies filmais iš puikiai žinomų tarptautinių festivalių: Berlyno, Venecijos, Karlovy Vary, San Sebastiano, Toronto, Sarajevo, Kanų ir kitų. Beje, parodyti bus ir 38 lietuviški filmai. Apie pastaruosius informacijos galima rasti naudojant frazę kino pavasaris lietuviski filmai. Taigi, pavasaris kino salėse neabejotinai kvepės ne vien įprastai, bet ir egzotiškai. Viso festivalio metu žiūrovams bus parodyta net 230 filmų.

Šįmet filmai skirstomi net į 16 programų. Bus tiek pristatytos kino naujienos, tiek parodyti žiūrovų jau įvertinti kino kūriniai. Jie patenkins plačios auditorijos poreikius. Programose bus galima rasti ir juoko ašaras spaudžiančių komedijų, ir rimtų minčių keliančios kritiškos dokumentikos. Nuolat naujovių ieškančiųjų dėmesį turėtų patraukti programa „Atradimai“. Joje bus parodyti itin daug apdovanojimų pelnę filmai. Pavyzdžiui, kino juosta iš ypač uždaros, kone paslaptingos Šiaurės Korėjos — „Draugė Kim mokosi skraidyti“ (angl. „Comrade Kim goes Flying“). Šis filmas yra pasakojimas apie cirko akrobate trokštančia tapti angliakasę, kuri… bijo aukščio. Sudominti turėtų ir postmodernistinis Babiso Makridiso filmas „L“, siūlantis pasinerti į absurdišką, siurrealistinį pasaulį.

Prasmių aktyviai ieškoti kvies ir intertekstualus Peterio Greenaway‘aus filmas „Golcijus ir Pelikano teatras“ (angl. „Goltzius and the Pelican Company“). Šis kūrinys pristatomas programoje „Meistrai“. Beje, joje išvysime ir lietuvių itin mėgiamo Kim Ki–duko darbą „Pieta“. Kino pavasaris filmai leis dar sykį pasimėgauti unikaliomis šio ir kitų režisierių kūrybos ypatybėmis.

Žiūrovų laukia ir kitokios įdomybės, kurias pasiūlys šiųmetis ekraninis pavasaris. Pavyzdžiui, kulinarinių filmų programa, lydima maisto meistrų istorijų. Melomanai galės mėgautis kino šedevrais, po kurių lauks gyvo garso koncertai. Naktimis bus transliuojami trumpametražiai filmai, taip pat pelėdas vilios ir organizuojami vidurnakčio seansai. Daugiau informacijos apie festivalio programą: http kino pavasaris filmai.

Ištvermingiausiems — galimybė bendrauti su kino įžymybėmis

Kad ir koks įdomus žiūrovams būtų kino pavasaris savanoriai yra ištvermingiausieji. Ši žmonių grupė nuo pat ankstyvo ryto iki nakties rūpinasi viskuo, ko gali prireikti organizatoriams, svečiams, žiūrovams. Tačiau, ko gero, ne vien praleidžiamas laikas lemia, jog savanoriai jaučiasi tarsi viena didelė šeima. Tai — būrys įvairaus amžiaus energingų, kinu aktyviai besidominčių žmonių. Šįmet tam, kad kino pavasaris filmai džiugintų kuo daugiau lankytojų, planuojama priimti net 150 savanorių. Nors priimama nemažai savanoriavimo patirties turinčiųjų, labai laukiama ir naujų entuziastingų žmonių. Juos motyvuoja išties daug privalumų: unikali patirtis, nematyti kino filmai, diskusijos, renginiai, ir, žinoma, galimybė pabendrauti su kino industrijos autoritetais.

Žiūrovų laukiama ne tik Vilniuje

Tikras pavasaris kino festivalio lankytojams prasidės jau netrukus. Pernai filmuose lankėsi daugiau, nei 70 tūkstančių žmonių. Tai, kuo juos traukia kino pavasaris geriausi filmai. Juos įvertinti galima patiems, o galima ir pasidomėti kritikų nuomone. Vienas tokių būdų yra paieška internete, naudojant raktažodžius kino pavasaris rekomenduojami filmai. O susidarius norimų pamatyti filmų sąrašą, galima ramiai keliauti į kino sales.

Festivalis žiūrovus kvies į skirtingas erdves. Filmai bus rodomi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Pagrindinės yra „Forum Cinemas“ kino salės, tačiau „Kino pavasario“ filmais pasimėgauti bus galima ir kitur. Tai leidžia žiūrovams pasirinkti tinkamesnę vietą ir laiką. Pilnametystės sulaukęs kino pavasaris filmai, įspūdžiai, naujienos, atradimai, emocijos ir dar daug kitų pavasariškų linksmybių, kurių praleisti tiesiog neįmanoma.