Žiniasklaida / Leidyba

Kitokios priemonės reklamai

Kasdien vis daugiau kalbama apie reklamą internete. Aplink visi kalba, konferencijose ir seminaruose pranešėjai nagrinėja ir pasakoja apie taktikas, kaip galima išnaudoti interneto teikiamas galimybes. Tuo tarpu įprastos reklamos, kaip plakatų, skrajučių ir stendų galimybės yra aptariamos labai retai. Šiame straipsnyje nagrinėsime spausdintos reklamos formas ir galimybes.

Pirmiausia, aptarsime bendras taisykles. Išsiaiškinkite, koks yra jūsų reklamos tikslas. Labai dažnai daroma klaida, kad pamirštama sau apsibrėžti reklamos tikslą. Vėliau dėl šios priežasties negalima pamatuoti jos efektyvumo. Kiekvienas plakatas ar skrajutė turi turėti struktūrą. Antraštė turi patraukti žmogaus dėmesį. Tai gali būti iššaukiantis paveiksliukas, užrašas ar šūkis. Po to žmogų sudominkite, pateikite klausimų, kurie aktualūs jūsų tikslinei grupei. Pažadinkite troškimą – pateikite faktų ir problemos sprendimų. Galiausiai, paskatinkite žmogų imtis konkrečių veiksmų. Paaiškinkite, kur jam reikia eiti, kur skambinti ar ką daryti.

Kai išsiaiškinsite reklamos tikslą ir būsite sau pasirašę pirminius tekstus, imkitės maketavimo. Tinkamai pateiktas ir išdėstytas tekstas visada geriau informuos žmogų, nei pateiktas netinkamai. Jei patys neišmanote maketavimo subtilybių, geriau kreipkitės į profesionalus. Profesionalių specialistų maketavimo paslaugos gali kainuoti nuo kelių šimtų litų. Žinoma, jei jums reikia tik mažo kiekio skrajučių galite surasti specialistų, kurių maketavimo paslaugos bus pigesnės.

Skrajutės turi blogą įvaizdį dėl to, kad miesto centre jos būna dalinamos bet kam ir bet kada. Didžiajai daliai žmonių, kuriems skrajutė yra įteikiama, ji yra visiškai nereikalinga. Vis dėlto skrajutes galima išnaudoti ir efektyviau. Pirmiausia, skrajutes reikia naudoti tik tada, kai žmones gali nukreipti į konkrečią ir netoli esančią vietą. Pavyzdžiui miesto centre atsidariusi nauja kavinė, baras, parduotuvė ar prekybos centras gali panaudoti skrajutes žmonių vaikštančių gretimose gatvėse informavimui. Dažnai žmonės vaikščiodami miesto tomis pačiomis gatvėmis nepastebi atsinaujinimų. Taigi, skrajutė tokiu atveju bus puiki priemonė dėmesio atkreipimui.
Plakatams taip pat galioja tos pačios taisyklės, kaip ir skrajutėms. Pagrindinis skirtumas – dydis. Plakatas daug didesnis ir į jį dažniausiai žiūrima iš tolo. Taigi, svarbiausia, kad plakate esančią informaciją būtų galima išskaityti bent iš 10 metrų atstumo. Visi kiti elementai taip pat turi būti didesni.

Dažnai pirmą kartą kuriant plakatus ar skrajutes padaroma klaida – ieškoma kur galima viską atlikti kuo pigiau. Pigiau labai retai reiškia geriau. Spausdinimo kokybė labai priklauso nuo kainos. Dažai ir popierius visoms spaustuvėms kainuoja praktiškai tiek pat. Taigi, jei radote spaustuvę, kurioje kaina yra daug mažesnė, didelė tikimybė, kad jie naudoja prastesnės kokybės popierių ir dažus.

Skrajutės turi būti atspausdintos kokybiškai. Žmonės jas liečia ir žiūri iš mažo atstumo, todėl labai gerai mato spaudinio kokybę. Tuo tarpu plakatų spausdinimas gali šiek tiek nusileisti skrajučių kokybei, nes į juos žiūrima iš didesnio atstumo. Kitą kartą eidami pro stendą ar plakatą mieste, prieikite arčiau ir pažiūrėkite į juos arčiau. Ant plakatų ir stendų dažnai spausdinama naudojant mažiau dažų vienam centimetrui, todėl žiūrint iš arčiau matomi tarpeliai. Plakatų spausdinimas tokiu būdu padeda sutaupyti.

Taigi, plakatus ir skrajutes galima puikiai išnaudoti reklamos tikslais. Tereikia žinoti kelis taisykles ir kelias spausdinimo subtilybes.