Įvairenybės

Klausimai atsakymai: dantų balinimas

Dantų balinimas, kas tai?

Pasitelkus metodus, padedančius balinti dantis, galite pakeisti, išbalinti dantų spalvą nešalinant natūralaus dantų paviršiaus. Reikėtų žinoti, kad balinant dantis rezultatas priklauso nuo esamos dantų spalvos, tai reiškia, kad skirtingam pacientui, pasiekiami skirtingi rezultatai.

Kodėl mano dantims reikalinga šviesinimo procedūra?

Poreikį balinti dantis gali veikti gausybė veiksnių. Kiekvienas iš mūsų yra skirtingi, kaip ir mūsų dantys. Bėgant laikui šie gali pagelsti ir atrodyti neestetiškai.

Dantų spalvą taip pat įtakoja maistas ir gėrimai, tokie kaip kava, arbata, raudonas vynas. Be to, yra įrodyta, kad rūkymas taip pat įtakoja dantų atspalvį.

Kai kuriais atvejais, dantų spalvą keičia dantų akmenys. Yra atvejų, kai žmonės vartodami antibiotikus pastebi, kad ant jų dantų atsiranda dėmės. Taigi, kaip ir minėjau, Jūsų šypsenos tamsėjimą įtakoja daugybė veiksnių.

Kaip vyksta dantų balinimo procedūra?

Dantų balinimas odontologo kabinete yra bene dažniausiai naudojamas metodas. Tik stomatologas gali pacientui pasakyti ar jis yra tinkamas kandidatas dantų balinimo procedūrai.

Visų pirma, odontologas ant jūsų dantenų uždės apsauginę gumą arba gelį. Po to ant dantų bus užtepamas specialus balinimo skystis. Šį dažniausiais sudaro vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas. Šios medžiagos įsiskverbia į emalį, tokiu būdu danties spalva tampa šviesesnė.

Kiek laiko trunka procedūra?

Paprastai visas balinimo kursas trunka nuo 3 iki 4 savaičių. Per pirmus 2 ar 3 vizitus stomatologas gamins specialias kapas, kurios padės tęsti procedūrą namuose. Dantų balinimas kapomis namuose trunka nuo poros iki keturių savaičių, kiekvieną dieną pacientas turi 30 minučių ant dantų užsidėti kapas pripildytas specialaus gelio.

Beje, dabar yra ir tokių gelių, kuriuos ant dantų galima laikyti iki 8 valandų. Naudojant tokius gelius, balinimo laikotarpis yra sutrumpinamas iki vienos ar poros savaičių.

Kitos balinimo procedūros

Balinimas lazeriu gali būti atliekamas tik odontologo kabinete. Šiai procedūrai naudojamas didelės koncentracijos gelis ir lazeris. Lazeris sustiprina gelio poveikį. Naudojant šį metodą dantys pabąla labai greitai. Visgi didelės koncentracijos balinimo gelis gali sukelti ir stiprius pašalinius pokyčius. Tačiau jei žmogus yra sveikas, šie pokyčiai yra grįžtami ir ilgalaikės žalos nedaro.

Galima paminėti ir visiems žinomas balinamąsias dantų pastas. Visgi šios daugiau tinkamos dantų tamsėjimo prevencijai, o ne pačiam balinimui. Žinoma, yra ir kitų balinimo metodikų, tačiau jos ne tokios populiarios.

Kiek ilgai dantys išlieka balti?

Įprasta nuomonė yra, kad dantų balinimo rezultatai išlieka iki 3 metų. Kaip bebūtų, rezultatas gali išlikti ir ilgesnį, ir trumpesnį laikotarpį, priklausomai nuo to, kaip šie yra prižiūrimi. Taip pat nereikėtų tikėti, kad išlaikysite baltus dantis jei: rūkote ar vartojate maisto produktus, kurie dažo dantis. Geriausiai šiuo klausimu gali pakonsultuoti odontologas, atliekantis procedūrą.

Šalutiniai efektai?

Kai kurie pacientai gali pajusti dantų jautrumą šalčiui. Kiti gali jausti gerklės perštėjimą, taip pat dantenos gali šiek tiek pabalti. Šie simptomai dažniausiai yra laikini ir baigus gydymo periodą per kelias dienas greičiausiai dings. Jei bet kuris iš šių simptomų išlieka ilgesnį laiko tarpą, reikia kreiptis į odontologą.

Ar galima išbalinti pavienius dantis, kuriems pašalintas nervas?

Dauguma atvejų negyvi dantys per tam tikrą laiką praranda baltą spalvą. Odontologas gali pacientui pasiūlyti atidaryti danties kanalą ir užpildyti jį specialiu baltinimui skirtu produktu, kuris iš vidaus pakeis danties be nervo spalvą.

Dantų balinimo kapos