Įvairenybės

Klausimai – atsakymai: dantų implantai

Pastaruoju metu dantų implantai tampa vienu populiariausių sprendimų netekus danties. Implantacijos procedūra nėra sudėtinga, o pacientas su dirbtiniu dantimi gali jaustis lyg su tikru. Šiame straipsnyje pateiksiu dažnai užduodamus klausimus ir atsakymus apie dantų implantus.

Kas įtakoja implantų ilgaamžiškumą?

Implanto ilgaamžiškumas priklauso nuo daugybės faktorių, bet vienas svarbiausių yra žandikaulio kaulo dydis ir kokybė. Kuo kietesnis ir stipresnis kaulas į kurį įstatomas implantas tuo sėkmingesnis yra implanto integravimasis ir ilgaamžiškumas. Antras svarbus faktorius yra specialisto atliekančio operaciją patirtis ir kompetencija. Taip pat gana svarbi detalė yra karūnėlės kokybė. Viršutinė implanto dalis gali greičiau susidėvėti, jei ją spaudžia per didelė jėga.

Kas gali atlikti implantacijos procedūrą?

Odontologas, pabaigęs specialų dantų implantacijos kursą, gali atlikti šią procedūrą. Visgi yra manoma, kad geriausiai šias procedūras atlieka burnos, žandikaulių ir periodontologijos ekspertai. Žinoma, visada yra patartina pasidomėti specialisto atliekančio procedūrą patirtimi ir klientų atsiliepimais.

Ar dantų implantacija yra nustatyta amžiaus riba?

Dantų implantacija neturi viršutinės amžiaus ribos. Dažnai implantacija yra neįmanoma tuo atveju, jei paciento žandikaulio kaulas yra sunykęs. Implantacijos procedūros nėra atliekamos jaunesniems negu 18 metų paaugliams, kadangi jų žandikaulis vis dar auga.

Ar dantų implantai yra saugūs ir patikimi?

Dantų implantacija yra praktikuojama jau beveik 50 metų. Tai yra saugi ir patikima procedūra. Dažniausiai kylanti grėsmė yra implanto atmetimas. Statistiškai žandikaulio kaulas nepriima implanto 3 – 4 procentams pacientų, visiems dėl skirtingų priežasčių. Visgi atmetimas nėra skausmingas ir yra lengvai pašalinamas. Po 2 – 3 mėnesių pacientui vėl galima implantuoti naują šaknį. Implantai nesukelia jokių šalutinių poveikių ar ligų (alergijų, vėžio ir pan. komplikacijų).

Kaip dažnai turėčiau lankytis pas odontologą implanto patikrai?

Danties implanto ilgaamžiškumas priklauso nuo paciento gebėjimo šį prižiūrėti. Rekomenduojama, kas 4 – 6 mėnesius lankytis patikrai odontologijos klinikoje, taip pat kartais patariama atlikti dantų higienos procedūrą.

Ar danties implanto įstatymas yra skausminga procedūra?

Ne. Implantacijos metu pacientui atliekama vietinė nėjautra. Po operacijos galimas trumpalaikis skausmas, odontologas gali išrašyti lengvų nuskausminamųjų padedančių iškęsti nemalonų pojūtį pirmosiomis dienomis.

Kada galima pradėti dirbti atlikus danties implantacijos procedūrą?

Pacientas į darbą gali vykti jau kitą dieną po nesudėtingos operacijos.

Kokie yra dantų implantų privalumai?

Dantų implantai yra vertinami dėl:

• Patrauklios išvaizdos;

• Sugrąžinamo pasitikėjimo pacientams;

• Pagalbos užtikrinant sveiką gyvenimo būdą;

• Kalbėsenos nežalojimo;

• Kramtymo funkcijos atsatymo;

• Patogumo.

Kaip veikia danties implantas?

Implantas pakeičia natūralų dantį ir išvaizda visai nesiskiria nuo tikrojo. Netikras dantis įstatomas į tą pačią vietą, kur buvo tikrasis. Implantas susideda iš dirbtinės, dažniausiai titaninės, šaknies ir viršutinės dalies – karūnėlės.Operacijos metu įstačius dirbtinę šaknį šiai duodama laiko įaugti į žandikaulio kaulą, po kurio laiko pacientas vėl turi apsilankyti odontologijos kabinete, kad jam būtų uždėta karūnėlė.

Dantų implantai yra viena naujausių metodikų, naudojamų odontologijoje, netekus natūralių dantų. Taip pat reikėtų žinoti, kad tai gana brangi investicija, tačiau ilgaamžė. Paprastai dantų implantams yra teikiama garantija iki gyvenimo galo, tad iškilus komplikacijoms įmanoma pasikeisti implantą. Be to, svarbu suprasti, kad implantas reikalaus tiek pat ar net daugiau dėmesio nei tikras dantis. Taigi svarbiausia tinkamai prižiūrėti dantis, kad neprireiktų jokio gydymo iki vėlyvos senatvės, bet visgi jei jau nutiko nelaimė, dantų implantai yra vieni tobuliausių odontologijos sprendimų netekus danties.

dantu implantai