Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika

Klientų aptarnavimas telefonu – dalinis įmonės atspindys

Skambindami Jums, klientai gali susidurti su įvairiomis problemomis: neatsiliepiama į skambučius, linija dažnai užimta, atsakymai ne visada būna išsamūs ir malonūs. Dėl to nukenčia pardavimų rezultatai – tokie įspūdžiai formuoja neigiamą klientų požiūrį apie įmonę. Tyrimai rodo, jog trečdalis vartotojų pakeitė prekę ar paslaugą, nes ją teikianti įmonė buvo nepakankamai atidi ir informuota.

Taigi, klientų aptarnavimas telefonu yra optimalus šios problemos sprendimo būdas. Tai atliekančios įmonės siūlo profesionalų Jūsų įmonės klientų aptarnavimą, t.y. konsultavimą, informacijos suteikimą, net jeigu skambučių srautai ir būtų labai dideli, bet kuriuo metu. Vienas svarbiausių klientų aptarnavimą telefonu siūlančių įmonių tikslas – leisti Jūsų klientui pasijusti visada laukiamam, būti priimtam malonia intonacija. Naudojantis šia paslauga galima suteikti informaciją apie Jūsų įmonės veiklą, prekes, paslaugas, galbūt vykstančias akcijas, taip pat konsultuoti jau esamus klientus iškilus nesklandumams, operatyviai išklausyti, registruoti ir spręsti klientų problemas.

Dažnai girdima nusiskundimų iš pačių klientų lūpų, kad aptarnavimas telefonu labai nemandagus, neinformatyvus, su klientu kalbama šaltai, tarsi norint jo kuo greičiau atsikratyti. Kartais nebūna nuotaikos ir prie telefono sėdintiems įmonės darbuotojams, todėl klientų aptarnavimą telefonu siūlančios įmonės stengiasi, kad išvengtumėte tokių „liapsusų“ ir neprarastumėte ne tik naujų, bet gal būt ir senų klientų, kurie, nemaloniai priimti, gali greitai Jus pamiršti. Kiekvienam verslui didžiausiais „auksas“ yra klientai – jie leidžia uždirbti mainais už suteiktas paslaugas, todėl kiekvienas klientas turi būti priimtas kaip įmanoma maloniau, profesionaliau ir jei matote, kad Jūsų įmonės darbuotojai nesugeba, arba nespėja su tuo susitvarkyti, patikėkite šias paslaugas kitai, iš to išsilaikančiai įmonei, kuri visada priims Jūsų klientą taip, kad jis būtinai paskambins dar kartą.

Nemalonu girdėti tokius žodžius, kaip „geriau jau skambinęs visai nebūčiau…“. Vienas klientas aptarnautas nemandagiai jau yra didelė klaida, kadangi dažniausiai jis pasidalins nemaloniu pokalbiu ir su savo kolegomis, kurie galbūt taip pat ateityje būtų buvę Jūsų klientais.

Pagal tai, kaip aptarnausite klientą, jis susidaryti įspūdį apie Jūsų įmonę. Be abejo, geriau, tegul jis būna geras, gal maloniai priimtas klientas su laiku pasikvies ir savo draugų, o kiekviena įmonė to ir siekia.