Klozetai jau labai daug metų yra įėję į žmonių gyvenimus, kaip visiškai būtinas ir neišvengiamas dalykas. Be klozeto savo namuose gyvenimo tikriausiai neįsivaizduoja niekas. Taip yra ne šiaip sau, o dėl labai pateisinamos ir logiškos priežasties – tai patogu ir praktiška. Be visa ko ir higieniška. Tik pagalvokite, jei jums vis dar reikėtų naudotis tualetu, kuris yra lauke. Tikras košmaras, tiesa? Tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku. Naktį užsimanius į tualetą, jums tektų keltis, apsirengti šiltais rūbais ir bristi per pusnis iki išsvajotosios vietelės, į kurią ir karaliai vaikšto pėsti.
Dažnas žmogus net nesusimąsto, koks jis yra laimingas, kad gali naudotis malonumais namuose, kuriuos suteikia klozetai. Juk jei būtumėte gimę prieš keletą šimtmečių, tokios privilegijos nebūtumėte turėję. Klozetai ženkliai pagerina gyvenimo kokybę visapusiškai – tiek laiko, tiek komforto, tiek higienos prasmė. Būtent higienos prasmė tikriausiai ir yra be galo svarbi, kadangi higieniški klozetai sustabdo tikrai daug bacilų, kurios galėtų skleisti įvairias, netgi labai pavojingas ligas. Tad nors ir kiekvienas savo namuose turime klozetą, tikriausiai ne per dažniausiai susimąstome, kad esame laimingi, galėdami naudotis tokiu įrenginiu. Taip yra todėl, kad tai tapro įprasta, kasdieniška. Kaip ir visos naujosios technologijos, klozetai tobulėja žaibišku greičiu. Kasdien pasirodo vis naujos funkcijos, technologijos, dizainai ir modeliai. Kad ir kaip tobulėja klozetai, kad ir kaip keičiasi, jų paskirtis išliks lygiai tokia pati per amžių amžius.
Klozetai yra ne kiek ne mažiau svarbūs įrenginiai kaip šaldytuvai ar šiuolaikiniame pasaulyje būtinybe tapęs telefonas. Jklozetai tiesiogiai padeda žmogui atlikti jo prigimtinius poreikius pažangiau. Nors kaip minėjome, tai yra pakankamai įprasta, tačiau nederėtų pamiršti, kad dar visai neseniai dauguma gyventojų negalėjo sau leisti tokios prabangos. Tad vertinkime tai, ką dabar galime sau leisti. Net pats Bilas Geitsas investavo ne mažą sumą pinigų į mokslinius tyrimus, kurių metu siekiama išrasti ir masinei gamybai pristatyti mobilius, jokių išteklių nereikalaujančius ir svarbiausiai pigius klozetus, kuriuos būtų galima tiekti į Afrikos žemyno valstybes ir visas kitas nepasiturinčias trečiojo pasaulio šalis.