Medicina / Sveikata

KMI skaičiuoklė: idealaus svorio beieškant

diet-398613_960_720Jeigu tik norite, KMI skaiciuokle jums greitai suskaičiuos jūsų kūno masės indeksą. Pagal tai, į kokią kategoriją jis patenka, galėsite žinoti, ar laikomas esate per lieknu žmogumi, ar per storu, ar normaliu. Tačiau nepaisant to, kad KMI skaiciuokle žmonėms būna parodomas tinkamas, tačiau jaunos merginos labai dažnai būna nepatenkintos tuo indeksu ir mano, kad turėtų būti lieknesnės, nes tik tada atitiktų įsivaizduojamą standartą. Mūsų pašnekovė Jurga sako, kad KMI skaiciuokle ir namuose esančios mechaninės svarstyklės jai paauglystėje buvo kur kas svarbesnės, nei pažymių vidurkis mokykloje ar pinigai, kurių ji galėtų užsidirbti, padėdama tėvams versle. Viskas, ko troško paauglė – būti kuo lieknesne. Tačiau taip ir prasidėjo jos bėdų kalnas.

Buvo apvali mergina

Jurga sako, kad ji puikiai prisimena savo paauglystę, kai kartą skaitydama merginoms ir moteris skirtą žurnalą, suprato, kad yra būdas tapti liekna ir tokia, kokia ji visada svajojo būti. Jos internete rasta kūno masės indekso formulė nuvedė į forumą KMI svetainėje, kur daugybė žmonių diskutavo apie svorio metimą. Tuo metu dar nebuvo Supermamų forumų ir kitokių vietų, kur galėdavo pasireikšti moterys. Tačiau toje vietoje ji rado daug panašių istorijų turinčių moterų. Tiesa, kūno masės indekso skaičiuoklė rodė Jurgos KMI kaip normalų, tačiau jau greitai bepasieksiantį viršutinę normalumo ribą. Visgi, ji dažnai žiūrėdavo į manekenes, lygindavo savo svorį su jų, skaičiuodavo, koks jos turėtų būti svoris, atsižvelgiant į esamą ūgį, kad KMI pagal amziu būtų toks pats, kaip ir manekenių. Jai atrodė, kad ta prakeikta kūno masės indekso formulė tiesiog šaiposi iš jos, nes norint turėti tokį patį KMI, merginai būtų reikėję numesti kone 25 kilogramus…

Įniko į dietas

Jurga sako, kad pirmasis jos žinių šaltinis buvo knyga „Valgau ir lieknėju“. Daugiausiai ji kompleksavo dėl savo šlaunų ir pilvo, nors dabar, būdama daug vyresnė, mielai sutiktų turėti tuometinį svorį, kuris dabar daug didesnis. Tiesiog tuo metu, lyginant su bendraamžių, jos svoris buvo gal kažkoks per didelis, tačiau, lyginant su 10 – 15 metų vyresnėmis moterimis – tiesiog tikrai mažiukas svoris.

Apie šią knygą mergina sužinojo, kažką perskaičiusi moteriškame žurnale. Tikriausiai kokią nors lieknėjimo sėkmės istoriją, kur moteris pasakojo, kaip kalorijų skaičiavimas jai leido surasti tikrąjį „aš“ ir tapti tokia, kokia ji visada norėjo. Taigi, KMI moterims atrodė vienoks, o merginoms kitoks. O kalorijų kiekį Jurga nusprendė apriboti iki 800 kcal per dieną. Kai dabar pagalvoji blaiviu protu – taigi labai mažai. Tačiau tuo metu Jurgai tai atrodė visai normalus dalykas, juk ji neprivalo nieko nevalgyti. Ji gali šiek tiek pavalgyti.Truputį atsikasti šio ir to, ir štai ji jau lieknėja. Deja, iškentė ji taip tik 5 dienas, vėliau kilo toks neapsakomas noras prisivalgyti, kokio ligi tol niekada nebuvo buvę. Taigi, ji tiesiog persivalgė, o paskui, kitą dieną, vėl pradėjo tą pačią dietą… Tokia istorija, ir tokios perspektyvos, su tais pačiais persivalgymais ir tais pačiais dietos periodais kartojosi gana ilgai. Jurga nesuprato, kad kažkas yra ne taip. Kol jos kmi vyrams ir moterims ėmė atrodyti juokingai mažas. Kol tėvai nepastebėjo, kad iš sveikos ir gražios dukters liko tik šešėlis…

Sunkiai atrado pusiausvyrą Jurga dar ne taip ir seniai. Tik prieš trejus metus ji tikrai išbrido iš dietų ir persivalgymų liūno. Mergina nusprendė mylėti save tokią, kokia yra.