Kultūra/Menas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Mokslas / Išsilavinimas,  Žiniasklaida / Leidyba

Knygos apžvalga. Skaityti ar neskaityti?

Spausdintos knygos tampa vis mažiau populiarios, jas keičia elektroniniai jų variantai, o dažnas jaunuolis iš viso neskaito nei popierinių, nei e-knygų. Ne vienam iš mūsų yra tekęs susidurti su tokia situacija, kai pradėta skaityti knyga nuvilia, atsiranda šioks toks knygos vengimas. Kaip to išvengti?

Tam yra rašomos knygų apžvalgos. Neretai jos užsakomos knygos autoriaus, leidyklos, tačiau yra begalė fanatų, kurie apžvelgia knygas savo malonumui. O yra ir kritikų, kurie iš to gyvena.

Knygos aprašymą internete rasti nėra sunku. Gal kiek sudėtingiau su ne tokiomis populiariomis, siauros tematikos knygomis, o ne vienas apžvalgininkas ignoruoja elektronines knygas.

Norintiems pirkti knygą reikėtų nepagailėti keliolikos ar keliasdešimt minučių ir susirasti bei perskaityti jos apžvalgą, antraip rizikuojama išmesti pinigus veltui. Tiesa, ne visada galima pasikliauti apžvalgomis. Kaip jau minėjau, neretai apžvalgos užsakomos pačių autorių ar leidyklų, tai reiškia, jog apžvalga gali būti ne visai nešališka, kas lemia per ne lyg gerą vertinimą. Žvelgiant iš kitos pusės, gali būti, jog knygos apžvalgą užsako konkurentai. Vėl gi, rezultatas gali būti per ne lyg žeminamas knygos vardas.

To išvengti gali padėti ne žinomų portalų vertinimai, o smulkesnių tinklaraštininkų apžvalgas.