Įvairenybės

Knygos internetu

Internetu keliauja ne tik skaitmeninės knygos

Vis trumpėja prekių sąrašas, kurių negalima įsigyti internetu. Tiems, kuriems iki artimiausio knygyno keliauti toloka arba tiesiog nesinori, užsakytos knygos internetu atkeliauja pačios. Beveik visą asortimentą, kuris yra knygynuose, galima rasti internete. Jei domina konkrečios leidyklos knygos, galima atidaryti jos interneto puslapį ir pasijusti kaip tikrame knygyne.

Kodėl verta pirkti internetu? 

Knygos internetu
Knygos internetu

Knygos nėra išimtis ir, kaip dauguma prekių, knygos internetu pigiau kainuoja nei knygynuose. Užsisakant už tam tikrą sumą, knygos tiesiai į namus atkeliaus nemokamai, taigi dar sutaupysite ir pristatymo išlaidas.

Galbūt jums reikalinga knyga yra nepopuliari, tuomet ją įsigysite pigiau. Dažnai pigiau parduodamos tos knygos, kurios nėra perkamiausių sąraše arba prieš pasirodant naujam leidimui. Jei prekinė knygos išvaizda jums yra ne pirmoje vietoje, tai knygas, apgadintais viršeliais, įsigysite dar pigiau.

Paieškos langelyje labai paprastai susirasite reikiamą knygą pagal autorių arba pavadinimą. Knygos internete, kaip ir knygyne, grupuojamos pagal žanrą, pobūdį, todėl jei norite naujos knygos ir žinote tik jos žanrą, rinksitės tik iš šios konkrečios grupės.

Knygos internetu gali būti užsakomos ir ne iš Lietuvos leidyklų. Ne visos užsienio leidyklų knygos atkeliauja pas mus, todėl vienintelis būdas jas įsigyti, yra elektroniniai užsakymai. Kartais taip tarpininkauti sutinka ir vietinės, knygomis prekiaujančios interneto svetainės, tačiau tada gali tekti mokėti papildomai.

Tiesa, dažnai reklamuojamos pigios knygos internetu, ne visada yra geros knygos. Jei autorius nėra žinomas, pavadinimas negirdėtas, o knygynuose jos nėra, tikėtina, kad tai tiesiog būdas atsikratyti nepopuliarios, nelabai vertingos knygos. Būtinai atkreipkite dėmesį į leidyklos pavadinimą. Paprastai tai būna nedidelių, nežinomų leidyklų darbas. Taigi pigi knyga, gali būti neverta net ir tos kainos, kaip beje, ir labai brangi knyga gali būti to neverta.

Kai kuriose interneto svetainėse jau yra galimybė virtualiai „pavartyti“ knygą, paskaityti ištraukas, kad perkamos knygos internetu būtų kiek įmanoma patrauklesnės pirkėjui, nenorinčiam keliauti į knygyną. Be abejo, lojaliems klientams taikomos specialios nuolaidos, suteikiamos privilegijos ir akcijos. Galima netgi užsakyti ir nusiųsti knygą kaip dovaną kitu adresu. Juk tai daug mieliau nei dovanų kuponas, ypač, jei pažįstate žmogų ir žinote kas jam patinka.

Jei ieškote senų knygų… 

Internetas gali labai pasitarnauti. Ne tik knygų turguose, bet ir čia, lengvai galite rasti reikiama senesnio leidimo ar net antikvarinę knygą. Senos knygos internetu parduodamos specialiose interneto svetainėse. Ten kiekvienas gali įkelti savo parduodamą knygą su aprašymu, kaina ir kita informacija. Tokios knygos internetu keliauja iš rankų į rankas. Kartais galimi ir mainai.

Knygų kainos išties didelės, o dažniausiai knygos reikia tik tol, kol ją perskaitai. Todėl tokie „perskaitytų knygų knygynai“ vis labiau populiarėja. Mainai, arba „perskaitau – parduodu – perku“ principas daug kam yra tikras išsigelbėjimas. Tai naudinga dar ir dėl to, kad senos geros knygos, kurios jums staiga prireikė, knygyne neberasite, bibliotekai teks grąžinti po tam tikro laiko. Knygos internetu pirkti – parduoti galimybė yra „gyvas“ bendravimo būdas tikriems knygų fanatikams.

Kritikai teigia, kad knygos internetu po truputį pratina mus prie galimybės skaityti tik elektronines knygas, kurios, kaip teigiama, visai išstums popierines. Tačiau kol kas taip nėra. Sena gera popierinė knyga, jaukiai įsitaisanti rankose, kvepianti spaustuvės dažais arba namais, yra nepamainomas draugas ir visai nesvarbu kokiu būdu ji pas mus atkeliavo.