Medicina / Sveikata

Ko dar nežinojote apie dantų implantus

Kiekvienas mūsų stengiamės būti gudresni, protingesni, gražesni žavingesni ir t.t. O norėdami atrodyti gražesni, žinoma, rūpinamės savo išvaizda: lankomės kirpyklose, grožio salonuose, soliariumuose. Tuomet kyla klausimas: ar einame pas dantų gydytoją norėdami būti gražesni? Nelabai. Pas odontologą lankomės tik tuomet kai skauda dantį, jei dantis yra kreivas, jei iškrito plomba. Tačiau ar tai nėra susiję su noru turėti sveikus, gražius dantis, kurie natūraliai atgaivintų ir suteiktų grožio šypsenai?

Šiais laikais dantų gydymas stipriai pažengė į priekį, todėl tikrai nereikia bijoti eiti taisyti dantų, o juos taisyti gana dažnai prisireikia. Gali nutikti įvairių dalykų: dėl dantenų ligų dantys susilpnėja, dėl nelaimingo atsitikimo prarandami dantys, nuskyla dantis ar dantys pakeičia spalvą.

Dantų implantavimas yra vienas iš būdų atstatyti prarastą dantį. Dantų implantai yra dažniausiai gaminami iš titaninio arba porcelianinio sraigto, kuris tarnauja kaip prarasto danties šaknies pakaitalas. Danties Implantas yra įtvirtinamas į viršutinį arba apatinį žandikaulio kaulą, taip sukuriant atramą danties atstatymui. Žinoma, toks danties implantavimas yra atliekamas pasitelkiant operaciją, tačiau prigijus implantui kaule, galima atstatyti ir danties vainikėlį arba fiksuoti protezą, kuris išvaizda nedaug skiriasi nuo tikro danties.

Dauguma pabūgsta baisaus žodžio, tokio kaip „operacija“ ar „sraigtas“. Taip, šie žodžiai skamba bauginančiai, tačiau danties implantas visapusiškai padeda atgauti ne tik gražią šypseną bet ir atstato dantų funkcionalumą. Dantų implantai gali suteikti ar paskatinti žmonių pasitikėjimą savimi ir ne tik:

  • Gražesnę išvaizdą. Implantai nesiskiria nuo tikrų, savų dantų ir žmogus jaučiasi užtikrintas.
  • Geresnę kalbą. Protezai dažnai trukdo bendrauti su aplinkiniais, nes jie gali pajudėti ir sukelti šveplavimą ar tam tikrų žodžių neteisingą tarimą. Implantai, šiuo atveju, leidžia kalbėti normaliai, nebijant jog jie pajudės ir sutrikdys tarimą.
  • Patogumą. Kadangi implantai tampa nuolatiniais dantimis, nereikia vargti su nuimamais dantų protezais.
  • Lengvesnį valgymą. Judantys protezai apsunkina kramtymą, o maistas patekęs už protezų gali sukelti dantenų ligas. Dantų implantai leidžia kramtyti nejaučiant diskomforto ar skausmo.
  • Pasitikėjimą savimi. Dantų implantai vėl suteikia galimybę džiaugtis savo šypsena bei jaustis užtikrintam.
  • Geresnę burnos higieną. Implantai nereikalauja kitų dantų pašalinimo, kaip, pavyzdžiui, prie dantų tvirtinamas tiltas. Implantuojant dantį/is išlieka patraukli išvaizda, visavertė kramtymo funkcija ir išvengiama kaulo sunykimo. Žinoma tai padeda palaikyti geresnę burnos higieną.
  • Ilgaamžiškumą. Implantai yra tvirti ir ilgai išliekantys. Gerai prižiūrimi jie gali tarnauti visą gyvenimą.

Implantavimas, tai vienas iš didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje, kuris leidžia tausoti nuosavų dantų kietuosius audinius, gerina estetinį vaizdą bei funkciją (kramtymą) ir apsaugo nuo nuimamų protezų iškritimo.

Galiausiai pasiryžusiems, tvirtai nusprendusiems žmonėms įsigyti dantų implantus ir išgirdus jog ši procedūra trunka ilgą laikotarpį vėlgi suvirpa širdis ir apsisprendimas sušlubuoja. Pasvėrus dar kartą, juk implantacija gali pasirodyti ir skausminga, ir ilga, ir sudėtinga, ir varginanti – ar tada tikrai jos reikia? Tačiau galvokite paprastai, – yra tik penki gydymo etapai:

  1. gydytojo konsultacija ir diagnozė;
  2. implantacijos procedūra;
  3. gijimas;
  4. naujo danties tvirtinimas;
  5. priežiūra.

Svarbiausias, žinoma, yra pirmasis, kur viskas priklauso nuo gydytojo (implantologo) pasirinkimo. Pasirinkus gerą specialistą neprailgs ir kiti, likusieji keturi etapai. Gydytojas dažniausiai nusprendžia, ar dantų implantai nekenks sveikatai ir ar nėra veiksnių, galinčių apsunkinti gijimą. Todėl sėkmingai apsisprendus ir teisingai pasirinkus, – dantys atrodys natūraliai, o šypsena nepriekaištingai.