Laisvalaikis / Pomėgiai

Ko tikėtis dideliame mieste?

Didžiųjų miestų gyventojai yra prisitaikę gyventi mažesnėse erdvėse nei kaimuose ar mažesniuose miestuose užaugę piliečiai. Miestuose tiesiog mažiau erdvės, gyventi name ar didesniame bute būtų prabanga. Taigi, laikui bėgant išsivysto skirtumai, kurie iš rečiau apgyvendinto miestelio ar kaimo atvykusiam žmogui gali būti nepriimtini.

Žmonės iš tankiai apgyvendintų vietovių yra pripratę bendrauti su žmonėmis stovėdami per mažą atstumą. Jei kelias dienas stebėtumėte, aviganius pamatytute, kad jie beveik niekada nebendrauja stovėdami prie pat vienas kito. Ištisas dienas jie gano avis ir tik susimojuoja su žmonėmis. Tuo tarpu dideliuose miestuose užaugę žmonės pamojavimo gali net nepastebėti, o bendravimas vyks per daug intymesnį atstumą. Psichologinės iš rečiau apgyvendintų žmonių pertvaros bus pažeistos. Nenuostabu, kad didesniuose miestuose priimtinas atstumas, gali išgąsdinti prie didesnių erdvių pripratusius žmones.

Gyvenimo sąlygos taip pat gali labai skirtis. Net eiliniam pirmakursiui atkeliavus į Vilnių ar Kauną teks savo asmenine erdve dalintis su kitais žmonėmis arba gyventi mažoje patalpoje. Žinoma, bendrabutyje teliks tik susidraugauti su kambarioku ir stengtis išlaikyti gerus santykius. Tiesa, jei vis dėlto pasirinkote įdomesnį variantą: nuomotis didelį butą, loftą ar kitą didesnes erdves siūlančias patalpas, išeitis gali būti pertvaros. Paprastos nešiojamos sienos galės pagelbėti norint atskirti savo namų erdvę nuo erdvių, kuriose gyvena, dirba ar mokosi kiti žmonės.

Nors naujausi verslo rajonai didžiausiuose pasaulio miestuose atrodo puikiai, ten esančios darbo vietos ne visada palieka tokį patį įspūdį. Pamačius dangoraižius visus vilioja užkilti į viršutinį aukštą ir pamatyti, kaip atrodo miestas iš viršaus. Tiesa, paprastiems biuro darbuotojams retai tenka kasdien kilti į didesnį aukštį. Apatiniuose aukštuose dažnai įrengiamos vadinamos „vištidės“. Tai eilės vienas prie kito sustatytų kompiuterių ir kėdžių, kurias skiria tik nedidelės pertvaros. Šiandien tai gana dažnai moderniuose įmonėse išvystamas vaizdas. Žinoma, komandinį darbą ir inovacijas vertybėmis lankančios kompanijos, kuria kitokias darbo vietas. Tiesa, jos rečiau įsikuria miestų centruose. Paprastai tokioms kompanijoms puikiai tinka patalpos priemiesčiuose, kur nuoma yra pigesnė.

pertvaros