Automobiliai / Motociklai

Kodėl automobiliai sugenda netinkamiausiu momentu?

Kiekvienas vairuotojas turi nusimanyti apie automobilį ir mokėti atlikti svarbius darbus, kaip variklio remontas, padangų montavimas ar tepalų pakeitimas. Vis dėlto paprasto vairuotojo žinios nėra pakankamai gilios, kad jis savarankiškai galėtų nustatyti gedimą ar galėtų jam užbėgti už akių. Taigi, neveltui Lietuvoje naujiems automobiliams reikia atlikti techninę apžiūrą po 3 metų nuo įsigijimo, o vėliau – po 2 metų. Šis reikalavimas nėra iš piršo laužtas – nėra nieko amžino, kiekvienas automobilis anksčiau ar vėliau sugenda. Blogiausia, kai tai nutinka visiškai netikėtai ir sujaukia visus jūsų planus.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kelias tikras istorijas apie netikėtus automobilių gedimus. Jų išvengti padės tik reguliarus apsilankymas autoservise ir laiku atliekamas automobilių remontas.

Situacija: kelionė prie jūros. Jei gyvenate Vilniuje, Kaune ar kitame bent 100 km nuo jūros nutolusiame mieste ar miestelyje, kelionė iki jūros yra nedidelis išbandymas jūsų automobilio techninei būklei ir vairavimo įgūdžiams. Dažniausiai į tokią kelionę išsiruošiama vasaros metu, kai net diena praleista paplūdimyje maudantis ir kaitinantis saulėje yra tikra palaima. Tai ypač malonu, kai turi laisvas kelias dienas ir gali atsipūsti nuo mieste laukiančių darbų.

Į tokias keliones dažniausiai išsiruošiama su draugais, taigi, patogiausias būdas karštą vasaros dieną iki jūros nuvažiuoti nuosavu automobiliu. Svarbiausia, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir kelionėje jūsų neužgriūtų netikėtos problemos, kaip variklio remontas. Automobiliui sugedus pakeliui ar nepažįstamame mieste, jį suremontuoti gali atsieiti daug brangiau nei prieš kelionę užvažiavus į autoservisą patikrinti jo būklę.

variklio remontas

Situacija: kelionė į užsienį. Užsienyje tokios pačios problemos gali sukelti daug daugiau sunkumų. Net ir keliaujant į kaimynines šalis sugedus automobiliui išsikviesti pagalbą gali būti sunku. Kaip ir Lietuvoje, taip ir kitose kaimyninėse šalyse egzistuoja dvi labai skirtingos kartos: jaunoji ir senoji. Jaunoji karta dažniausiai kalba tik viena užsienio kalba – angliškai, o senoji – rusiškai. Jei mokate tik vieną iš šių kalbų, galite užtrukti, kol prisišauksite pagalbą: jums gali tiesiog nepavykti susikalbėti. Be to, kitose šalyse automobilių remontas ir pagalba kelyje gali atsieiti daug brangiau nei planavote kelionėje išleisti.

Situacija: komandiruotė kitame mieste ar valstybėje. Dienos ar savaitės, ar net kelių savaičių komandiruotė daugeliui žmonių asocijuojasi su įdomiu ir intensyviu darbo laikotarpiu. Dažniausiai jos metu tenka lankytis kituose įmonės padaliniuose, susipažinti su jų veiklos metodais ar pačiais žmonėmis. Dažniausiai komandiruočių metu yra iškeltos konkrečios užduotys ir tikslai, kuriuos jos metu turite pasiekti. Automobilio gedimas gali būti didelė kliūtis. Ne kartą teko girdėti apie tai, kad komandiruotės metu sugedusį automobilį tekdavo remontuoti beveik visą komandiruotės laiką. Gerai, jei tokiu atveju, kol atliekamas automobilių remontas, įmonė gali suteikti pakaitinį automobilį.

Situacija: pasimatymas su mergina. Blogiausia, jei tai pirmasis pasimatymas. Jo metu sudaryto įspūdžio praktiškai negalima ištrinti. Taigi, jei nesate garantuotas, kad jūsų automobilis yra tvarkingas tiek techniškai, tiek estetiškai, verčiau keliaukite pėsčiomis. Tuo tarpu automobilį nuveškite į pasimatymą su ūsuotais mechanikais. Taip bus geriau tiek automobiliui, tiek merginai, su kuria keliausite į pasimatymą, tiek jums pačiam…

…ir tai tik kelios situacijos, kuriose automobilio gedimas gali visiškai sujaukti planus. Taigi, geriausia nedelsti, kad vėliau nereikėtų gailėtis ir susigadinti atostogų, kelionės, komandiruotės ar pasimatymo. Ar jūsų automobilis pasiruošęs šiems mažiems kasdieniams išbandymams kelyje?