Įvairenybės

Kodėl jauni žmonės ima paskolas?

Pinigai – priemonė pasiekti savo tikslų, gauti norimų daiktų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jauni 16- 25 metų žmonės turi gausybę didelio masto ir apimties tikslų. Dažniausiai norint juos pasiekti neužtenka turimų finansinių išteklių .Tenka rizikuoti – paimti paskolą. Taigi, dėl ko jauni žmonės surizikuoja ir pasinaudoja bankų paslaugomis?

Viena dažniausių priežasčių, kodėl jauniems žmonėms prireikia paskolos – troškimas mokytis. Mokslas tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse tampa vis brangesniu malonumu. Valstybė negali visiems nemokamai suteikti jų geidžiamo išsilavinimo. Taigi, tiems, kurie neįstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, kuriose svajojo mokytis, turi rinktis kitą universitetetą ar kolegiją arba mokėti už savo mokslą. Tiesa, daug jaunų žmonių renkasi prestižines mokyklas ir nepabijo paskolos naštos.

Būstas – tai vienas dažniausiai bankų finansuojamų pirkių. Jauni lietuviai nėra pripratę dalintis savo būstų. Palyginus su kitais Europos kraštais vaikai palieka namus pakankamai anksti – dar studijų metais. Tiesa, ne visiems tėvai gali padovanoti būstą. Taigi, tokiu atveju tenka arba tenkintis nuomojamu būstu, arba kreiptis į banką. Tiesa, bankai studentams būsto paskolos nesuteikia. Būtina, kad turėtumėte pastovias ir pakankamo dydžio pajamas. Vis dėlto dažnai jauni žmonės paskolas gauna paprašydami tėvų, kad jie paimtų paskolas savo vardu. Žinoma, tokia didelė našta kartais gali tapti tikrai nepakeliama. Šie įsipareigojimai apriboja jauno žmogaus finansinę laisvę.

Automobilis šiandien yra labai reikalingas daiktas. Tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikia pakankamai išvystytos viešojo transporto sistemos. Tuo tarpu mažesniuose miestuose tenka naudotis automobiliu. Taigi, tiek jauni, tiek vyresni žmonės praktiškai yra priversti įsigyti automobilį, norėdami būti bent kiek mobilesni. Tam, žinoma, ne visada užtenka tuo metu turimų finansinių išteklių. Taigi, imamos paskolos ir tikimasi, kad automobilis bus gera investicija, kuri padės uždirbti pinigų ir, žinoma, pasiekti kitų asmeninių tikslų: aplankyti kaime gyvenančią močiutę, kitame mieste gyvenantį draugą ar į akį kritusią merginą ar vaikiną. Tiesa, paskolos dažniau imamos perkant brangius automobilius. Tai daro vidutiniškai į 5 dešimtį įkopę žmonės.

paskolos