Laisvalaikis / Pomėgiai

Kodėl sapnuojame košmarus

SapnuotiMiegas – kasdienybės dalis, neišvengiama ir niekur nedingstanti. Kartais galima pasukčiauti ir neiti miegoti net kelias paras, tačiau labai tikėtina, jog po tokių prastovų miegosite kur kas ilgiau nei įprastai. Na o štai su miegu glaudžiai susiję ir sapnai, aplankantys mus kiekvieną naktį. Nors daugelis teigia, kad sapnuoja toli gražu ne kiekvieną naktį, o kai kas ir išvis nebeatsimena, kada paskutinį kartą miegodami matė vaizdinius, vis tik taip greičiausiai nėra. Mokslininkai sutartinai teigia, jog sveiki žmonės sapnuoja praktiškai kasnakt, tik dažnai sapnus užmiršta vos pabudę. O jei naktį sapnuojate ypač nemalonius košmarus, juos užmiršti vos pabudus – tikra palaima. O gal taip ir yra.

Košmarai – nemalonioji nakties dalis. Na, gal ir yra keistuolių, kurie tokius sapnus mėgsta ir jų laukia.Tačiau tikrieji košmarai tikrai nėra malonūs niekam. Kad jie gali būti įdomūs – tikrai taip, tačiau kad malonūs tuo metu kaip sapnuoji – labai abejotina. Laimei, daugelis juos sapnuoja tikrai retai, o to galima pabandyti ir išvengti.

Tikrai dažna košmarų sapnavimo priežastis būna gana paprasta – kažkoks fiziologinis trikdis. Tai dažnai būna deguonies trūkumas kambaryje, didelis nuovargis, kava prieš miega, kuri stimuliuoja smegenis, nors jums ir pavyksta atsijungti. Sapnuoti košmarus galima ir dėl persivalgymo ar apsinuodijimo maistu. Žinoma, dažnai tą nulemia ir stresas, depresija, tiesiog bloga nuotaika, ypač jei kažkas visą dieną nedavė ramybės.

Tad norint geriau miegoti, viskas atrodo labai paprasta – tiesiog labai pasistenkite eliminuoti visus tuos neigiamus veiksnius, ir labai tikėtina, jog sapnuoti košmarų jums nereikės. Juk tiesiog išsivėdinti kambarį prieš miegą, nepersivalgyti, negerti kavos ar kažko kito stimuliuojančio yra tikrai paprasta. Štai su pervargimu taip lengvai pakovoti nepavyks, tačiau jei jau labai nenorite naktinių košmarų, tikėtina, jog pastangų įdėsite ir šioje srityje.

Kur kas sudėtingiau kovoti su stresu ar kažkokiu psichologiniu trikdžiu. Jeigu nuolat galvojate apie artėjantį egzaminą, kuris jums be galo svarbus, ir kuriam tiesiog nėra kada pasiruošti, visai tikėtina, jog jei ir sapnuosite kokį nors košmarą, tai bus susiję su tuo nelemtu egzaminu. Bet gal tiesiog pakaktų prieš miegą dešimčiai minučių pamiršti tuos ramybės neduodančius reikalus, atsipalaiduoti, pamedituoti, ir jūsų miegas būtų geras, gilus ir sveikas. Ir be jokių nemalonių košmarų. Arba tiesiog be jokių sapnų, kuriuos atsimintumėte ryte.