Paskolos

Kodėl tiek daug kreditų bendrovių?

Turbūt ne vienam kyla klausimas, kaip išsilaiko toks didelis kreditų bendrovių skaičius, iš ko jos dar gyvena, kai tiek žmonių nusistatę prieš greituosius kreditus ir vengia jų didžiausiu spinduliu, o nuolatos dar siūlomos tokios akcijos kaip pirma paskola nemokamai ar panašios. Tačiau kreditų bendrovių ne tik nemažėja, bet netgi ir daugėja.

Lietuvoje veikia maždaug 40 įmonių, kurios užsiima greitaisiais kreditais. Kreditų bendrovės dažniausiai vienijasi į asociacijas, taip pat, turi registruoti savo veiklą, pranešti Lietuvos bankui. Įregistruoti tokią bendrovę nėra labai lengva, reikia turėti ne tik pakankamai daug pinigų investicijoms, bet ir žinių, kurios praverčia tiek registracijos, tiek veiklos vykdymo metu. Todėl į šį verslą žengti rekomenduojama tik savo sėkme garantuotiems rinkos žaidėjams. Kaip galima pastebėti – tokių netrūksta.

Didžiausias pelnas, žinoma, iš palūkanų. Nors kreditų bendrovių konkurencija ir labai didelė, retai kada konkuruojama palūkanomis. Dažniausiai klientai viliojami akcijomis tiek naujiems, tiek lojaliems klientams. Naujiems klientams kreditų bendrovės siūlo pirmą paskolą nemokamai ar už simbolinį, pavyzdžiui 1 lito dydžio, mokestį, lojaliems klientams siūlomos didesnės paskolų sumos, sumažinamos palūkanos ar netaikomi administravimo mokesčiai, kai kurios kreditų bendrovės netgi pasiūlo bilietus į kiną, porciją ledų, šokolado ar panašių smulkmenų, kurios, kaip bebūtų keista, tikrai traukia kai kuriuos klientus.

Žvelgiant į pateiktas statistikas, matoma, kad net ir įvedus visą galybę ribojimų, greitųjų kreditų bendrovės laikosi neblogai – jų pelnai auga. Galima spėlioti, kad sugriežtinti reikalavimai bendrovėms išėjo į naudą, sumažėjo blogų paskolų, kurių klientai negrąžina, padidėjo mokių klientų procentas, nors ir sumažėjo bendras klientų kiekis. Taigi, pajamos gali būti sumažėjusios, tačiau pelnas dėl to padidėjęs.

Greitųjų kreditų bendrovės – puikus verslo modelis, tačiau norint įšokti į šį traukinį reikia būti itin patyrusiais verslininkais, žinoti finansines ir teisines šios rinkos subtilybes, todėl susižavėti dideliu pelnu neturėtų nepatyrę, tik į verslo valdymo vadžias įšokę verslininkai ar visą laikę dirbę visai kitokioje srityje, kurioje nėra tiek finansinių ir teisinių ginčų, kabliukų, subtilybių.