Pirkiniai / Paslaugos

Kodėl tokie populiarūs plastikiniai langai?

plastikiniai-langaiGalima nesunkiai pastebėti, kad plastikiniai langai yra populiariausi iš visų. Lyginant su mediniais langais, jie yra saugesni ir ilgaamžiškesni. Jeigu kalbėtume apie aliuminio langus, vertėtų pasakyti, jog plastikinių langų kaina yra net tris kartus mažesnė, todėl nieko keisto, kad jie yra populiaresni.

Įdomu, kad plastikinių langų gamyba prasidėjo dar XX amžiaus pradžioje, tačiau iš karto šie langai nebuvo labai populiarūs – kur kas didesnis dėmesys buvo kreipiamas mediniams langams. Vis dėlto, šiais laikais jau galime pastebėti, kad plastikiniai langai Kaune, Vilniuje ir kituose Lietuvos ir Europos didžiuosiuose miestuose yra jokia retenybė.

Šiais laikais gaminami plastikiniai langai iki 8 kamerų. Dabartiniai langai yra saugūs, ekonomiški, taip pat ir ekologiški. Kažkada plastikiniai langai buvo gaminami su švinu, kas tikrai nėra saugu ir ekologiška. Visgi, dabar geriausi plastikinių langų gamintojai gamina langus, kurie yra visiškai ekologiški ir pateisina gamtos saugotojų lūkesčius. Plastikas taip pat yra ekologiška medžiaga, kadangi jį labai nesunku perdirbti. Apie savo aplinką mąstantys žmonės dažnai renkasi plastikinius langus.

O kas rūpi paprastam vartotojui? Be jokios abejonės, paprastas žmogus norės sutaupyti daug pinigų, tačiau perkant langus to padaryti nepavyks, kadangi jeigu nusipirksite langus iš nežinomos firmos, galite likti apgauti – langai netarnaus ilgai arba bus nepatvarūs. Kalbant apie plastikinius langus, reikia rinktis gerų, pripažintų firmų produkciją, kadangi tai yra ilgalaikė investicija į jūsų namų interjerą.

Tačiau, yra viena sfera, kur galite daug sutaupyti, jeigu būsite gudrūs. Tai šilumos sąskaitos – kiekvienas langas turi savo šilumos perdavimo koeficientą, pagal kurį galima pamatyti, kurie langai yra laikomi kokybiškesniais už kitus. Be abejo, ir kaina kartais gerokai skiriasi, tačiau tai vis vien yra protinga investicija, padėsianti jums sutaupyti didelę pinigų sumą ateityje.

Dar vienas svarbus aspektas – saugumas. Plastikiniai langai nedega taip lengvai kaip mediniai, juose nėra jokių žalingų žmogui arba jo aplinkai medžiagų. Plastikinius langus lengva perdirbti. Be abejo, yra vienintelis minusas, kad pati plastiko medžiaga yra sintetinė, todėl turėkite omenyje, kad net užuolaidos gali įsielektrinti, jeigu plastikinio lango visiškai nevalysite ir tinkamai neprižiūrėsite. Mes nenorime pasakyti, kad plastikiniai langai Kaune reikalauja daug priežiūros, tačiau reikia turėti tam tikrų žinių – pavyzdžiui, kad plastikinių langų gumos turi būti pravalytos du kartus per metus.

Įsiminkite, kad visada geriausia pirkti langus su CE ženklu, kuris nurodo, kad gaminys atitinka visus plastikinių langų standartus Europoje. Negana to, geriausia pirkti iš respektabilios įmonės. Tokių įmonių kaip Statybuabc.lt dabar rasite Kaune – plastikiniai langai Kaune yra ne tik kokybiški, bet ir gana pigūs. Taip pat galite pasidairyti plastikinių langų komplektų internete – elektroninės parduotuvės turi ką pasiūlyti net ir išrankiausiam skoniui ar sudėtingiausiam namo projektui.