Maistas

Kodėl verta auginti pievagrybius namuose?

Norite maitintis tikrai sveikai, ir daugiau niekada nepirkti neaišku kaip užaugintų grybų iš prekybos centrų? Dabar turėsite galimybę užsiimti pievagrybių auginimu patys, kadangi yra įmonių, kurios leidžia įsigyti pievagrybių auginimo terpę už visiems prieinamą kainą. Nors anksčiau buvo manoma, kad pievagrybiai nėra lengvai užauginami, tačiau šiuolaikinės technologijos verčia galvoti kitaip – tereikia specialios įrangos, kuri nekainuoja didelių pinigų, tad grybai gali augti kiekvieno norinčio žmogaus namuose.

Pievagrybių auginimas namuose bus tikrai ekologiškas ir todėl, kad parduodamose briketuose ir durpėse nėra jokių nereikalingų cheminių priedų, tad jūs turėsite galimybę užsiauginti pačius sveikiausius pievagrybius, kokius gana sunku rasti įprastuose prekybos centruose, nes daugelis grybų vis vien būna apdirbami.

O pradėti auginti savo pievagrybius yra iš tiesų labai paprasta. Kuomet įsigysite norimą pievagrybių auginimo įrangą internetu, jums beliks tiesiog peiliuku praplėšti įpakavimą, atidengti polietileną, išimti visas durpes ir jomis padengti bloką maždaug trimis centimetrais.

Taip pat yra ir specialus purkštuvas, kuris padeda sudrėkinti auginimo bloką. Po dviejų savaičių jau pastebėsite, kad grybiena pradeda akivaizdžiai augti, atsiras balti siūleliai ir jie išplis po auginimo bloką. Ir štai, jau po trijų savaičių nuo nusipirkimo, pievagrybių auginimas duos realių vaisių – pradės augti maži grybukai, kuriuos turėsite prižiūrėti. Prižiūrėti juos reikia todėl, kad labai dažnai būna, jog jeigu nepatikrinate grybukų ryte ir vakare, tuomet jie gerokai perauga.

Taip, tai tiesa – tokie naminiai grybai auga labai greitai, tad jiems reikia šiokios tokios priežiūros, neverta palikti jų augti tiesiog taip. Tačiau išmokę daugiau pievagrybių auginimo triukų jausitės tikrai patenkinti, kadangi tai skanus ir sveikas dalykas.