Būstas,  Verslas / Ekonomika

Kodėl vienas paslaugas perkame atsargiai, o kitas nemąstydami?

Skirtingoms paslaugoms skiriame skirtingai savo dėmesio, tad ir jas pirkdami dažnai elgiamės labai įvairiai: tai renkamės savaitėmis, tai pasikliaujame pirmu pasitaikiusiu paslaugos teikėjų. Kas tai lemia?

Visų pirma, paslaugos vertė. Kuo brangesnę paslaugą norime pirkti, tuo daugiau šansų, kad skirsime laiko pasidomėjimui ja. Pavyzdžiui perkraustymai kainuoja labai panašiai, pati paslauga nėra kažkuo ypatinga, tad peržvelgiame ar apskambiname keletą šios paslaugos teikėjų ir užsakome tuos, kurie pasiūlo priimtiniausią kainą, geriausią paslaugos atlikimo laiką ar atitinka kitus mūsų pačių išsikeltus reikalavimus.

Renkantis automobilio puošybos ar ieškant brangesnės web paslaugos, jau skiriame daugiau laiko, atsižvelgiame į atliktus darbus, įvertinama kainą ir ką už ją gausime, palyginame paslaugų teikėją su jo konkurentais. Dėl specifinių darbų detalių vertinimai gali užtrukti ir taip tempiasi laikas net ir iki savaičių, o jei projektas didesnis – dar ilgiau. Čia klaidos nedovanotinos, galimi nemenki nuostoliai, tad ir investuojama laiko daugiau.

Ne viskas taip paprasta. Kartais nemenkai laiko prarandama ir dėl tingumo, atidėjimo. Kuomet reikia susirast santechniką, greičiausiai neišvengiamai teks daug skambinėti, o ir su jais ne visuomet pavyksta susišnekėti, tad būtina kantrybė. Ne paslaptis, kad tokie darbai mieliau nukeliam „rytojui”, o tas „rytojus” vis tolsta ir tolsta, kol galų gale tenka prisėsti ir rasti tinkamą paslaugos teikėją. Taigi, veltui iššvaistoma sauja laiko, o renkamasi paskubomis. Tokia problema kamuoja daugybę žmonių – nebūkite kaip jie, neatidėliokite nemalonių ar erzinančių darbų, bus lengviau.

Rinktis paslaugos, nesvarbu, tai perkraustymai, web paslaugos, santechnikų paieška, reikia atidžiai, įvertinant visas galimybes, nebent darbų kokybė Jums visai nesvarbi, o Jūsų laikas gerokai brangesnis nei galimi nuostoliai dėl netinkamos paslaugos.