Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Kodėl žmonės išvyksta gyventi į Jungtinę Karalystę?

Visa žmonijos istorija – tai istorija apie tai, kaip žmonės keliavo ieškodami geresnių sąlygų. Remiantis evoliucijos teorija, bendras žmonių ir šiuolaikinių bezdžionių protėvis gyveno Afrikos miškuose. Kai dėl klimato kaitos miškai pradėjo nykti, mūsų tolimiems protėviams teliko du keliai – prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų arba pasiduoti.

Šiandien skaitote šį tekstą, nes esate rūšies, kuri nusprendė prisitaikyti ir ieškoti išeičių, palikuonys. Pirmieji žmonės išlipo iš medžių ir prisitaikė prie kitokio gyvenimo būdo. Pirmiausia medžiojo savanose, o vėliau sekdami paskui gyvūnus persikėlė ir į kitus žemynus.

Pirmosios civilizacijos atsirado dėl to, kad geresnio gyvenimo ieškantys žmonės susibūrė į vieną vietą. Taip atsirado įspūdingiausi senovės pasaulio miestai, o vėliau ir civilzacijos: Mesopotamija, Senovės Egiptas. Jų klėstėjimui pamatą padėjo palankios gamtos sąlygos.

Nors gamtos sąlygos Lietuvoje palankios, o gyvenimo kokybė dar niekada istorijoje nebuvo tokia gera, žmonės mato, kad kitose pasaulio šalyse gyvenimas yra patogesnis ir sotesnis. Dažniausiai akys nukrypsta į Jungtinę Karalystę.

mokesčių grąžinimas UK

Tai dažniausiai išvykimo gyventi į Jungtinę Karalystę argumentai:

·         Kalbos barjeras – Anglijoje nėra tokia didelė kliūtis. Jau dugiau nei 20 metų didžiojoje dalyje Lietuvos mokyklų vaikai yra mokomi anglų kalbos. Šią kalbą kasdien naudojame žiūrėdami filmus, skaitydami pasaulio naujienas ir klausydami muzikos. Taigi, nereikia iš naujo mokytis svetimos kalbos.

·         Jungtinėje Karalystėje išvystyta socialinės apsaugos sistema. Pašalpos UK, iš tiesų, leidžia žmonėms oriai gyventi auginant vaiką ar netekus darbo. Taip pat patrauklu atvažiuoti į šią šalį laikinai, nes yra patogus mokesčių grąžinimas UK.

·         Palanki mokestinė bazė verslui. Anglijos miestai ir miesteliai pritraukia ir ambicingų tikslų turinčių verslių Lietuvos žmonių. Verslą galima įsteigti net neatvykus į šalį, tiesiog elektroniniu būdu. Tai pat pirmaisiais metais verslui teikiamos lengvatos, paprasčiau susimokėti mokesčius. Žinoma, konkurencija dažnai ten yra daug didesnė, bet nusistovėjusios nerašytos verslo taisyklės sandorių sudarymą ir bendradarbiavimą su Angliškomis kompanijomis padaro mažiau komplikuotu procesu nei Lietuvoje.

·         Stabilumas. Jungtinė Karalystė daug didesnė šalis nei Lietuva, todėl greitai pakeisti mokesčių politikos, sumažinti pensijų ar atlikti kitus pakeitimus neįmanoma. Kitaip nei Lietuvoje dideli pakeitimai vyksta dešimtmečiais. Taigi, pašalpos UK, pensijos ir kitos socialinės išmokos yra stabilus pajamų šaltinis. Reikia laiko, kol Lietuvoje šie dalykai iki galo nusistovės.

·         Mokslo kokybė. Visame pasaulyje yra žinoma, kad Jungtinės Karalystės universitetai yra vieni geriausių pasaulyje. Tai lemia senos aukštojo mokslo tradicijos. Pirmieji universtetai šioje šalyje veikia dar nuo tada, kai tik buvo statomi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pamatai. Daug žmonių iš viso pasaulio, taip pat ir iš Lietuvos traukia pasisemti žinių. Deja, ne visada išvykę studijuoti jauni žmonės grįžta pritaikyti savo žinių į Lietuvą. Be to, egzistuoja palankios sąlygos atiduodant skolą už mokslus.

·         Švelnesnis klimatas. Jungtinė Karalystė – tai sala, kurią iš visų pusių supa vandenynas, todėl klimatas natūraliai ten yra švelnesnis nei žemyninėje Europos dalyje. Taip pat pro šalį eina Golfo srovė, kuri klimatą padaro dar šiek tiek šiltesniu.

Taigi, nuo nulio besiruošiantiems gyvenimą pradėti žmonėms Jungtinėje Karalystėje sąlygos yra geresnės. Kiti tiesiog ieško geresnio gyvenimo, kaip ir mūsų protėviai prieš daugybę tūkstančių metų. Kartais sprendimą vyktį į šią šalį nulemia patogus mokesčių grąžinimas Uk, kartais pašalpos Uk, o kartais Uk jau apsigyvenę draugai ir giminės. Kiekvienas turi savo priežasčių.

Norėdami gauti daugiau informacijos kreipkitės:

mokesčių grąžinimas

10 Forest House Business Centre

8 Gainsborough Road

Leytonstone

London

E11 1HT

info@aldusltd.co.uk

+44 (0) 208 558 6148

+44 (0) 208 539 9855

+44 (0) 776 971 8413