Būstas

Kokia stogo danga tarnauja ilgiausiai

Stogo dangaStogas namui yra vienas svarbiausių elementų. Statybininkai visada Jums patvirtins, kad namo statyboje brangiausia yra pamatai ir stogas. Pačiam teko statyti sau namą ir tikrai ši taisyklė pasitvirtino. Pamatas laiko namą, o stogo danga saugo jį nuo kritulių, suriša konstrukciją bei sulaiko šilumą.

Renkantis stogo dangą antras klausimas po kainos būna ilgaamžiškumas. Juk kiekvienas norime ne tik pigiai įsigyti stogo dangą, bet taip pat tikimės, kad ji tarnautų mums daugelį metų. Nors vis dėlto yra tekę susidurti su žmonėmis, kuriems stogo dangos ilgaamžiškumas buvo nesvarbus ir pastarieji kreipė dėmesį tik į kainą. Šie žmonės stato namus pardavimui ir jiems svarbu, kad stogo danga išliktų nepakitusi penkis arba 10 metų, kol galios atliktų darbų garantinis aptarnavimas.

Bet šį kartą aš rašysiu ne apie stogus, skirtus parduodamiems namams, o apie stogo dangas, kurias žmonės perka savo asmeniniams poreikiams. Lietuvoje populiariausios yra plieninės stogo dangos ir šiferiniai stogai, todėl trumpai papasakosiu apie šiuos tipus.

Plieninė stogo danga yra pagaminta iš skardos dengtos cinku, pasyviniu sluoksniu, gruntu ir puralu arba polesteriu. Populiariausios yra dvi, skardinių stogo dangų padengimui, naudojamos medžiagos: polesteris ir puralas. Dar yra matinis puralas ir plastizolis, bet šios medžiagos nėra populiarios stogo dangų padengimui, todėl apie juos šį kartą nešnekėsiu.

Polesterio padengimui suteikiama 10 metų garantija spalvai ir 20 metų garantija skardai. Puralo skardos padengimui suteikiama 15 metų garantija spalvai ir 30 metų garantija skardai. Gali kilti klausimas, ką reiškia spalvos ir skardos garantija? Spalvos garantija reiškia, kad dešimties arba penkiolikos metų laikotarpyje stogo skarda, jei bluks, tai bluks tolygiai ir Jūs nematysite skirtumo. Antras skaičius reiškia, kad 20 arba 30 metų laikotarpyje ant stogo neatsiras rūdžių. Šios garantijos gali ir skirtis – kiekvienas gamintojas rašo skaičius, kurie jam atrodo gražesni. Iš tiesų labai sudėtinga nuspręsti, kur pirkti plieninę stogo dangą, nes visi tik ir pasakoja, kad jų parduodama stogo danga yra geriausia. Aš rinkčiausi stogų firmą, kuri dirba jau seniai, yra išgyvenusi visas krizes ir turi stabilų kolektyvą. Tokia stogo dangų firma nenorės nuvilti savo klientų ir pasiūlys tik kokybišką stogo dangą.

Šiferinių stogų spalvai suteikiama garantija yra penki metai, o pačiam šiferiui – keturiasdešimt metų. Visi jau priprato, kad šiferinis stogas nublunka per penkis metus, bet niekam tai nekelia problemų. Taigi išlieka klausimas, kuri stogo danga tarnauja ilgiausiai? Tiek skardinė stogo danga, tiek ir šiferinė stogo danga turi savų pliusų. Abi stogo dangos savo savybėmis ir išvaizda labai skiriasi.

Jei atvirai, pasakysiu jums savo subjektyvią nuomonę. Stogo danga dažniausiai yra perkama tuomet, kai pirkėjas yra vidutinio amžiaus. Tai reiškia – tuomet, kai žmogus jau turi pakankamai pajamų statyboms. Artėjant brandžiam amžiui, žmogui tikrai nebėra įdomi stogo dangos garantija, nes stogas būna pasenęs morališkai arba žmogaus gyvenime atsiranda daugiau papildomų rūpesčių. Todėl nėra didelės reikšmės, kokia stogo danga bus pasirinkta: skardinė ar šiferinė. Abi jos tarnaus ne vieną dešimtmetį. Svarbiausia atsižvelgti į savo skonį. Beje, nerekomenduojame pirkti plieninės stogo dangos iš pasitikėjimo nekeliančių firmų, nes ji gali surūdyti vos po kelių metų.