Pirkiniai / Paslaugos

Kokie kvepalai yra tinkami jūsų kūnui?

Kvepalai naudojami jau tūkstančius metų ir vis išlieka laba populiaria preke. Šio produkto gamintojai užsidirba milijonus dolerių, eurų ar litų, šie skaičiai nuolatos auga, kaip ir pačių aromatų pasiūla. Kaip bebūtų, pasaulyje nerastume dviejų visiškai vienodų žmonių. Skirtųsi ne tik jų išvaizda, bet ir kūno cheminiai procesai nuo kurių priklauso visų kvepalų kvapas. Sakydamas kūno cheminiai procesai, omenyje turiu per odą išskiriamo prakaito kiekį ir sudėtį, ši priklauso, nuo jūsų hormonų lygio ir netgi naudojamų vaistų. Taigi šis straipsnis ir bus apie kvepalų suderinimą su jūsų kūno išskiriamu kvapu.

Jeigu jūs nuolatos jaučiate stresą, žinokite, kad jūsų kūno cheminiai procesai irgi nuo to pakinta. Dėl streso padažnėja širdies plakimas, pakyla kūno šiluma ir jūs išskiriate didesnį kiekį prakaito, kuris įtakoja naudojamą aromatą. Norėdami išvengti prakaito kvapo jūsų kvepalai tūrėtų būti tepami ant pulso taškų, riešo kaklo. Tose vietose padažnėjus širdies ritmui greičiausiai pakyla kūno temperatūra ir naudojamų kvepalų kvapas sustiprėja pridengdamas prakaitą.

Taip pat tūrėtumėte atkreipti dėmesį į maitinimąsi. Tam tikras maistas, turi įtakos jūsų kvapui. Stipriausią poveikį kūno prakaitui turi svogūnai ir česnakai. Ypač reikėtų saugotis pastarųjų, nes juose esantys aliejai itin linkę išsiskirti kartu su prakaitu ir šiems susimaišius jūsų kvapas tikrai taps ne pats maloniausias.

Trečia reikėtų žinoti, kad senstant keičiasi jūsų kūno cheminiai procesai, tam įtakos turi hormoninių svyravimai. Jūsų mėgstami kvepalai gali jums nebetikti dėl maišymosi su jau minėtais hormonais.

Ketvirta jūsų odos sudėtis taip turi įtakos kvepalų aromatui. Sausesnė oda gali būti greitesnio kvepalų išgaravimo priežastis. Žmonėms su sausa oda patariama tepti drėkinamuosius kremus (geriau bekvapius) ir tik tada kvėpintis. Arba naudoti stipresnės koncentracijos kvepalus, tačiau šie bus gerokai brangesni nei kremo ir silpnesnės koncentracijos parfumerija.

Štai ir visi mano patarimai. Mūsų kūnas labai sudėtingas mechanizmas, kuris nuolatos keičia savo vykdomus procesus, dėl to privalu save gerai pažinti, o to pasekoje ir skaniai kvepėti.

kvepalai