Įvairenybės

Kokios būna tvorų funkcijos?

Tvoros gali būti naudojamos pačioms įvairiausioms paskirtims. Priklausomai nuo to, koks reikalingas saugumo lygis, koks tai saugomas objektas ir kokia yra aplinka, parenkamas individualus sprendimas. Pagal tvorų paskirtį ir naudojimą jas galima suskirstyti į tokias grupes:

  • Ribų nustatymui;
  • Atgrasimo efektui;
  • Uždelsimo efektui;
  • Patekimo kontrolei ir pažeidimų nustatymui;
  • Srauto valdymui.

Apžvelgsime kiekvieną šių tvorų tipą plačiau.

Tvoros ribų nustatymui. Naudojamos ribų kiemų, aikštynų, viešųjų zonų ribų nustatymui. Pagrindinė jų paskirtis nurodyti kur zona prasideda ir kur baigiasi. Šios tvoros tveriamos vietose, kur nereikalaujama itin didelio saugumo, o tik norima pažymėti ribą.

Tvoros su atgrasimo efektu. Šių tvorų paskirtis labai aiški – atgrasyti galimus įsibrovėlius nuo minties įsilaužti į teritoriją. Jos konstruojamos taip, kad iš kart būtų matyti, jos patekimas į tam tikrą zoną yra įmanomas tik su leidimais.

Uždelsimo efekto tvoros. Šios tvoros statomos norint užtverti įėjimą į teritoriją. Uždelsimo efektu laikomas laikas, per kurį įsibrovėlis gali įveikti kliūti. Kuo tas laikas bus ilgesnis, tuo didesnė tikimybė, kad policija ar apsaugos tarnybos spės laiku sureaguoti ir sulaikyti pažeidėjus.

Patekimo kontrolei ir pažeidimų nustatymas. Aktyvios apsaugos aptvėrimo sistemos komponuojamas su elektroniniais komponentais kaip garsinė signalizacija ir automatiniu apšvietimo, kurie automatiškai reaguoja į aptvėrimo pažeidimus.

Srauto valdymo tvoros. Veikia prevenciniu principu. Didelioms minioms užstato praėjimą, kad būtų išvengta galimų neramumų. Srauto valdymo sistemos turi būti stiprios ir atsparios, bet tuo pačiu ir lanksčios, kad užtikrintų sklandų žmonių judėjimą.

Kiekvienos konkrečios zonos yra skirtingi saugumo reikalavimai, tad kiekvienu atveju tvorų gamyba ir montavimas turi būti pritaikytas konkrečiai situacijai. Ypač jei tai didelio saugumo reikalaujančios teritorijos, kaip pvz. masiniai renginiai, dideli futbolo aikštynai ir pan.