Būstas

Kokius privalumus turi mediniai langai?

mediniai langaiTurbūt pastebėjote, kad vis rečiau šiuolaikiniai langai būna gaminami iš medžio. Ypač tai galioja naujoviško, modernaus stiliaus namams – vis dažniau matome, kad prie modernaus stiliaus yra derinami langai iš plastiko arba aliuminio. Prieš gerą šimtmetį nei vienas namų šeimininkas negalėjo įsivaizduoti savo namų langų, kurie nebūtų pagaminti iš medžio – tai atrodė įprasta ir nepamainoma. Visgi, ir šiais laikais yra nemažai gamintojų, kurie puoselėja medinius langus ir rekomenduoja juos įsigyti. Pamėginsime išsiaiškinti pagrindinius medinių langų privalumus lyginant su langais, pagamintais iš kitokių medžiagų.

Kiekvienas langas – individualus
Mediniai langai gali būti dvejopi. Pirmoji kategorija – iš medžio masyvo pagaminti langai, kurie dabar yra labai reti dėl to, jog jie nėra labai atsparūs gamtos poveikiui, taip pat jie yra ne itin tvirti ir gana greitai deformuojasi. Taigi, labiau norėtume pakalbėti apie antrą kategoriją – klijuotos medienos langus, kurie dabar pagal populiarumą nusileidžia tik plastikiniams langams.
Kadangi medžio struktūra visuomet yra skirtinga ir individuali, tai galima drąsiai sakyti, jog pagrindinis tokių medinių langų privalumas prieš kitos medžiagos langus – jie atrodo skoningai ir unikaliai. Rasti visiškai vienodus langus – praktiškai neįmanoma.
Negana to, iš klijuotos medienos pagaminti langai yra labai universalūs. Aišku, plastikiniai langai yra universalesnis variantas tuo atveju, jeigu jums reikalingas langų tamsinimas, tačiau visais kitais atvejais – mediniai langai arba niekuo nenusileidžia, arba yra net gi pranašesni.

Stiliaus atžvilgiu, medienos langai atrodo žavingesni dėl šiltesnių atspalvių, išlaikyto klasikinio stiliaus. Be jokios abejonės, dabar tokie langai yra laikomi prestižo reikalu, nors prieš šimtmetį, kaip minėjome, turėti medinius langus buvo įprasta.
Kadangi medis yra visiškai natūrali medžiaga, tai suprantama, jog ji visiškai ekologiška. Jūsų nebenaudojami langai bus nesunkiai perdirbti į kitus gaminius. Pakankamai svarbu ir tai, kad dėl natūralių medžiagų šie langai nekaupia jokių elektrostatinių krūvių. Lango viduje nesikaupia nešvarumai, kaip tai dažnai būna su plastikiniais langais. Dėl to, lango valymas atrodo gana paprasta užduotimi ir nereikia pirkti specialių valymo priemonių, kaip tenka daryti su kitais langais.

Taigi, kodėl žmonės renkasi medinius langus?
Galime padaryti keletą svarbių išvadų. Visų pirma, taip, mediniai langai kainuoja maždaug du kartus daugiau nei plastikiniai langai, tačiau už šią kainą jūs gaunate unikalumą – visi langai jūsų namuose turės savo tekstūrą, jie bus išskirtiniai. Plastikiniai langai nebūna išskirtiniai, tai labiau masinis produktas. Dar vienas svarbus privalumas – jūs pasirūpinsite ekologija, įsigiję medinį langą, kadangi tai yra natūrali medžiaga. O jeigu mėgstate klasikinį stilių ir jaučiate natūralumo poreikį savo namuose, tuomet neverta net sukti galvos – tikrai norėsite įsigyti būtent medinius langus.

Jeigu gyvenate privačiame name, tai galbūt susidomėsite ne tik tradiciniais, į vidų atsidarinėjančiais langais, tačiau ir pastaruoju metu vis populiaresniais skandinaviškais langais, kurie išsiskiria tuo, jog gali atsidaryti į išorę. Be abejo, daug kas priklauso nuo jūsų namo projekto, tačiau tai taip pat būtų originalus ir išskirtinis jūsų namų interjero bruožas. Medinių langų nuolaidų dabar galite nesunkiai surasti internete.