Įvairenybės,  Pirkiniai / Paslaugos

Kokius žaislus dovanoti skirtingais metų laikais?

Išrinkti dovaną vaikui yra nelengva užduotis. Šiuolaikinių vaikų kasdienybė skiriasi nuo to, ką prisimena jų tėvai. Šiandieniniai vaikai daug daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio ir televizoriaus, todėl dažnai pirkdami žaislus vaikams tėvai abejoja ar verta pirkti žaislus, kurie vaikui jau gali būti nebeįdomus.

Pavasaris – tai laikas, kai visi tiek jauni, tiek vyresni žmonės patraukia atgal į gamtą. Jei žiemą ruošiantis ilgesnei iškylai reikėdavo viską rimtai suplanuoti ir net pasirūpinti šiltais rūbais, šilta arbata termose ir net atsarginiais batais, tai vasarą visi šie rūpesčiai išnyksta. Taigi, pavasarį leiskite vaikams pasitikti aktyviai. Šiuo metu geriausia dovana žaislai, kuriais vaikas galės mėgautis lauke. Vieni iš geriausių pasirinkimų: dviratis, paspirtukas ar aitvaras. Su šiais daiktais vaikas galės žaisti lauke ir džiaugtis švelnia pavasario saule. Svarbiausia, pavasarį išrinkti žaislus, kurie skatina fizinį aktyvumą. Didelė šiuolaikinių vaikų problema – per mažas fizinis aktyvumas. Būtent mažas fizinis aktyvumas vaikams suaugus gali sukelti didelių sveikatos problemų.

Svarbiausia, pavasarį leidžiant laiką su vaikais pasirūpinti tinkama apranga. Šiuo metų laiku orai vis dar būna labai permainingi, todėl neleiskite vaikų į lauką žaisti su bet kokiais rūbais. Apranga turi atitikti oro sąlygas. Taigi, kita dovanų idėja – gražūs vaikiški rūbai. Pavasarį nešiojami rūbai neturi būti stori. Renkantis rūbus pavasariui kiekvienam geriausia išsirinkti tokius rūbus, kuriuos būtų galima nesunkiai nusirengti orui sušilus ar apsirengti atvėsus. Pavyzdžiui, nupirkti ploną striukę, ploną megztinį ir marškinėlius bei šaliką.

Vasara yra pats gražiausias metų laikas Lietuvoje. Vienas linksmiausių dalykų, kurį galima nuveikti gamtoje vasarą – tai maudymasis. Taigi, geras pasirinkimas vasarą – žaislai, su kuriais galima žaisti vandenyje. Tai gali būti vaikiškos gelbėjimosi liemenės, kamuoliai, mažos valtys ir pan. Taip pat nepamirškite, kad galima žaisti ir prie vandens. Kastuvėliai, kibirėliai ir smėlio figūros puikiai tiks, jei norite, kad jūsų vaikas pasitelktų kūrybiškumą. Taip pat pramogoms lauke puikiai tinka skraidančios lėkštės ir įvairių sporto šakų kamuoliai.

Jei jūsų vaikas visus paprastus žaislus jau yra išbandęs ir teigia, kad jam jie yra neįdomu, eksperimentuokite. Elektromobiliai vaikams gali būti puiki dovana, jei turite nuosavą namą ir teritoriją, kurioje vaikas galėtų šiuo elektriniu automobiliu važinėti. Galbūt kelionę elektromobiliu bus įdomu išbandyti ir tėvams.

Atėjus rudeniui ir prasidėjus lietingiems orams elektromobiliai vaikams ir skraidančios lėkštės bus netinkami žaislai. Taigi, patartina ieškoti žaislų, kuriais būtų galima mėgautis namų viduje. Tai gali būti įvairūs konstruktoriai ar loginiai žaidimai. Svarbiausia, kad jie vaiką patrauktų labiau nei televizorius ir kompiuteriniai žaidimai.

Žiemos metu oro sąlygos diktuoja savo sąlygas. Žaislai vaikams šiuo metų laiku taip pat turi būti kitokie. Kai spaudžia šalčiai, išsitraukite rogutes. Rogutės yra vienas paprasčiausių ir tuo pačiu įdomiausių žaislų vaikams žiemos metu. Tuo tarpu, kai oro temperatūra laikosi ties nuliu, eikite statyti sniego senį. Parodykite vaikams, kaip iš sniego galima sukurti tikrai gražias sniego skulptūras. Nepamirškite morkos, kurią įstatysite kaip nosį, ir sagų, kurios pavirs išraiškingomis sniego senio akimis.

Kiekvienas metų laikas yra savotiškai gražus ir įdomus. Tiek pavasarį, tiek vasarą, tiek rudenį ir žiemą galima atrasti pramogų, kurios vaikams paliks neišdildomų įspūdžių ir padės geriau pažinti juos supantį pasaulį. Taigi, paskutinis patarimas – išrinkite dovanas, kurios skatina vaiko fizinį aktyvumą, smalsumą ir nepamirškite, kad ir patys vis dar mokate žaisti.

Bežaidžiant