Kompiuteriai / internetas

Kompiuteriai

kompiuteriaiTas spalvotas kompiuterių pasaulis

Jeigu reikėtų apibūdinti, koks yra kompiuterių pasaulis, turbūt retas jį pavadintų „žavingai beprotišku“. Verslo strategai jame mato „žydėjimus“, „lapų kritimus“, tikrus sezonų pasikeitimus lydinčios akcijos tik paryškina šį suvokimą. Kompiuteriai irgi dalyvauja sezono keitimesi – tai, tarsi, didelis botanikos sodas. Stacionarus kompiuteriai – tai archajiškos kilmės „mamutai“, tik šiek tiek lankstesni už pirmuosius kompiuterinius aparatus, kažkada užimdavusius visą kompiuterinės sieną. Šiandien sodas pildosi vis naujesniais ir naujesniais „želdiniais“.

Besivystančios kompiuterijos „sodo“ rūšys

Kompiuteriai nesiojami rankinėse, lagaminėliuose į verslo susitikimus, vaikiškose kuprinėse, dažnai atsiduria ant pusryčių stalo šalia apelsinų sulčių stiklinės ir prancūziško ragelio porcelianinėj lėkštutėj. Kompiuterių kūrėjai tai žino, todėl jau sukurti kompiuteriai verslo žmonėms, o vaikams mokyklų suoluose įdiegiami mokslui skirti kompiuteriai. Kiekvienas kompiuteris, kaip atskira sodo gėlė, turi savo pranašumus ir savybes, pagal kurias dažnai išsiskiria ir kompiuterius gaminančios kompanijos. Tarkime, apple kompiuteriai pasižymi įdiegiamų programų sudėtingumu, kai tuo tarpu dell kompiuteriai patrauklūs kaina eiliniam vartotojui – vadinasi, vienas skirtas išrankiam vartotojui, o kitas – patenkinti paprastus kasdienius vartojimo poreikius.

Darbų sezoniškumas

Ne visada kompiuteriai pasirenkami, lemiant paties vartotojo norų. Kaip ir botanikos sodo vaismedžių derlius imamas tada, kai norima tam tikrų vaisių – nes paklausa atsiranda, tik atsiradus pasiūlai. Akcijos, nuolaidos – lyg rudens derliaus kraitė, žavi, vilioja, masina susigundyti. Todėl siūlomi kompiuteriai pigiau įsigyti tam tikru sezoniškumu, kvepia naujomis atsiveriančiomis galimybėmis, kuomet kompiuteris atsidurs namuose ant jam skirto naujo padėkliuko. Iš tiesų, žmogus daro tą patį darbą, ką prieš tai veikė su senuoju kompiuteriu, nors dažnai jis viliojamas papildomomis funkcijomis, programomis, kurių gyvenime neįtarė esant – panašiai, kaip ir sodo „industrijoje“, kuomet naujai atrastas egzotinis vaisius skanus tik paragaujant, bet ne kasdien užkandant priešpiečiams.

Sodas su rezervu – uogienės, kompotai ir sandėliuko atsargos

Sunku patikėti, tačiau paradoksų būna net ir harmoningai susidėliojusiame sodo ritme – kompiuterių versle taip pat. Susiviliojus nauju derliaus skoniu, dažnai užmirštamas senas rezervas – kompiuteris su visa būtent jam skirta įranga. Naujasis elektroninis draugas reikalauja naujų antivirusinių programų, dažniausi prie jo perkama nauja kompiuterinė pelė, įdėklas (vadinamoji „kojinė“) nors kompiuteriai kaina, atrodytų, ganėtinai patrauklūs. Tokiu atveju siūloma išimtis – kompiuteriai issimoketinai tik dar labiau grimzdina į neatsiperkamumo liūną. Kompiuterinė sistema turi tendenciją senti, o perkant išsimokėtinai ne tik permokama suma (nors pranešima, jog siūlomi akcijos metu kompiuteriai pigiau grybo), bet ir mokama už tai, kas išmokėjus sumą jau gali būti nebetinkama naudoti. Labai panašiai situacija susiklosto, kuomet perkami naudoti kompiuteriai – juk visiems aišku, kad panaudotas daiktas praranda savo vertę laikui bėgant.

Naujas sezonas – naujos mados

Iš pirmo žvilgsnio naujų produktų įsigijimas atrodytų teigiamu bruožu. Vis dėl to, neapskaičiavimas vertės ir produkto santykio gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Tarkime, kompiuteriai samsung vienu metu rinkoje buvo pasirodę su mažais techniniais defektais – greitai pašalinta produktų linija pridarė itin nemažos žalos tiek pardavėjų, tiek pirkėjų pusėms. Lygiai taip pat, kuomet noras keistis privalo būti apgalvojamas net ir apsprendžiant pirkimo būdą – kompiuteriai internetu pigesni, tačiau prieš tai būtina juos apžiūrėti pardavimų sektoriuose, pačiupinėti, patikrinti patogumo ir kokybės rodiklius. Tad kompiuteriai, kaip ir sodo vaisiai, patartina atidžiai rinktis, norint jį pateikti sau ant savo pusryčių stalo šalia rytinės kavos.