Automobiliai / Motociklai

Kompiuteriai automobiliuose

Ne vienas automobilių specialistas pripažįsta, kad šiandieninis automobilis yra lyg kompiuteris ant ratų. Tiesa, viskas dar sudėtingiau. Bet kuris IT įrangos asas pamatęs, kiek kompiuterinės įrangos yra mašinoje pasakytų, kad tai 30 kompiuterių ant ratų. Toyota neslepia, kad jų gaminamuose automobiliuose galima rasti daugiau kompiuterinės įrangos nei kai kuriuose naikintuvuose.

Įdomu, kad 1977 metais kompiuterinė įranga sudarė tik 5% naujo automobilio kainos, o 2005 – aisiais jau 15%. Tuo tarpu šiandien pagaminti automobiliai turi dar daugiau kompiuterinės įrangos. Tikima, kad šiandien šis skaičius iki dviejų kartų didesnis.

Iki 1980 – ųjų automobilių kompiuteriai buvo skirti paprastoms užduotims, o būtent tais metais atsirado automobilių variklių valdymo įtaisai, kurių užduotis buvo sumažinti sunaudojamų degalų bei išskiriamų dujų kiekį ir leisti automobilio varikliui pasiekti daugiau galios.

Per daugiau nei 3 dešimtmečius kompiuteriai apraizgė visas automobilių vietas. Nuo variklio tempratūros sekimo iki automatinio langų valymo. Nuostabu, kad automobilių servise prijungus kompiuterį galima nustatyti beveik visus įmanomus gedimus. Tai kompiuterinė diagnostika.

Galbūt net neatkreipėte dėmesio, kad pirmasis dalykas autoservise, kurį atlieka, tai prijungia prie jūsų automobilio nedidelę dėžutę. Kartais tai būna nešiojamas kompiuteris ar didelis ekranas šalia visų reikmenų. Būtent ši procedūrą ir yra vienas iš geriausių automobilių pramonės išradimų. Kompiuterinė diagnostika padeda nustatyti gedimus ir išvengti daugybės nemalonių netikėtumų.

Jau šiandien gatvėse važinėja automobiliai, kuriuose įmontuoti kompiuteriai padeda prisiparkuoti ar apsaugo nuo galimos avarijos. Kompiuteris stebi, koks atstumas tarp jūsų ir kitų automobilių ir įspėja, jei kyla pavojus susidurti.

ABS, modernios signalizacijos, kompiuterinė diagnostika ir puikios audio sistemos tik pradžia. Prognozuojama, kad jau artimiausioje ateityje pamatysime automobilius, kuriuos valdys kompiuteriai. Jums tereiks įlipti į savo automobilį kaip į autobusą ir nustatyti vietą, kur norite nuvykti. Iš pradžių ši naujovė ateis į prabangių automobilių rinką, vėliau užims ir paprastų. Taip pat pirmaisiais metais tokių automobilių maršrutus stebės operatoriai, kurie koreguos maršrutą ar imsis veiksmų, jei ištiks kažkas neplanuoto.

kompiuterinė diagnostika