Įvairenybės

Kompiuteriai zaidimams

Specialistai pataria, kaip nepasiklysti technologijų įvairovėje 

Kompiuteriai zaidimams
Kompiuteriai zaidimams

Paprastam žmogui, nedaug nusimanančiam kompiuterinėje technikoje ir naujausiose informacinėse technologijose, išsirinkti, kokį kompiuterį įsigyti, yra gana sudėtinga. O kompiuteriai zaidimams – taip pat didelę įvairovę turinti sritis, iš kurios išsirinkti variantą sau, atrodo, gali būti dar sudėtingiau. Tačiau įvairūs specialistai yra surinkę pačią pagrindinę informaciją, galinčią padėti paprastiems vartotojams.

Svarbiausia – funkcija ir paskirtis

Efektyvų kompiuterio pasirinkimą lemia daugybė skirtingų, dažnai net prieštaringų veiksnių. Svarbiausia (bet dažnai sunkiausia) yra realistiškai įvertinti turimas lėšas, numatytus poreikius, greitą programinės įrangos, kurią turi kompiuteriai, moralinį senėjimą, prietaiso kokybę ir garantinį aptarnavimą. Visus šiuos faktorius, galima sakyti, vainikuoja vienas ir pagrindinis – būtina nuspręsti, kam bus naudojamas kompiuteris: zaidimams žaisti, filmams žiūrėti, leisti laisvalaikiui internete, naudotis tik pagrindinėmis programomis, o gal dirbti su sudėtingais, daug vietos užimančiais programiniais paketais?

Tada, kai žinoma, ar perkami kompiuteriai skirti zaidimams, ar kokiai kitai veiklai, galima įvertinti ir kitus svarbius faktorius. Pavyzdžiui, tik paprastam laiko leidimui prie kompiuterio, naršant internete, pasinaudojant tekstų kūrimo, redagavimo ir panašiomis programomis, pasižiūrint filmą ar pasiklausant muzikos, pakanka nešiojamo ar stacionaraus kompiuterio, neišsiskiriančio labai didele talpa ar kitomis ypatybėmis. O darbui sudėtingesnėmis programomis reikės ir daugiau atminties, ir didesnio greičio bei geresnių kitų duomenų. Kompiuteriai zaidimams taip pat priskiriami šiai grupei.

Kokio kompiuterio reikia žaidimams?

Kaip ir visi kiti kompiuteriai, kompiuteriai zaidimams turi turėti pagrindines komponuojamąsias dalis: vaizdo plokštę, centrinį procesorių, darbinę atmintį, kietąjį diską, korpusą, vidinius ir išorinius lizdus bei galimybę didinti darbinę atmintį.

Svarbiausia dalis, reikalinga zaidimams, yra vaizdo plokštė. Nuo jos greičio tiesiogiai priklauso žaidimų greitis – kuo galingesnė ji bus, tuo greičiau ir su mažiau trikdžių veiks žaidimai. Žaidimų spartai įtaką daro ir centrinis procesorius, todėl geriausi kompiuteriai zaidimams turi galingą procesorių, nors tai ir nėra pati svarbiausia dalis. Jis labiausiai svarbus, jei mėgstame žaisti strateginius žaidimus; dėl to jį galima palyginti su smegenimis, o jų strateginiuose žaidimuose juk labai reikia! Procesorius naudingas ir tuomet, jei kompiuteriu ne tik žaidžiama, bet ir apdorojami filmai ar kiti failai.

Vis dar labai gajus mitas, kad kompiuteriai zaidimams turi būti ypač didelės darbinės atminties. Specialistai teigia, kad šiuolaikiniams žaidimams pakanka keturių gigabaitų darbinės atminties, didesnė ji gali praversti nebent ateities žaidimams ar sudėtingoms programoms. Tačiau bandyti suspėti su dar neatėjusia ateitimi neverta: niekas gerai nežino, kokios naujovės laukia, nes naujausi kompiuteriai zaidimams, kaip ir visi kompiuteriai, kinta labai greitai, o juos gaminančios kompanijos, rodos, neketina nustoti eksperimentuoti ir tobulėti šioje srityje. Šis faktorius taip pat lemia ir tai, kad visai nesvarbu, ar pasirenkami nesiojami kompiuteriai zaidimams, ar stacionarus kompiuteriai zaidimams, nes ir nešiojamieji šiandien gali būti tokie pat galingi kaip staliniai. Staliniai kompiuteriai zaidimams vis dar išlaiko nebent vienintelį ryškų pliusą – jie paprastai yra truputį pigesni.

Kietasis diskas paprastai yra viena lėčiausių kompiuterio dalių, todėl į jį investuoti verta šiek tiek daugiau pinigų. Tikram žaidimų kompiuteriui, kaip teigia specialistai, tiesiog būtinos naujausios ir galingiausios dalys, kurių, deja, paprastai neturi pigus stacionarus kompiuteriai zaidimams. Be to, daugumą dalių po kelių metų tenka tobulinti (keisti korpusą, kuriam reikia erdvumo, tvarkyti vidinius lizdus, prijungti papildomų išorinių lizdų, didinti darbinę atmintį). Taigi apskritai galima sakyti, kad geri žaidimų kompiuteriai niekada nebūna pigus kompiuteriai zaidimams. Bet kokiu atveju galingam tokią paskirtį turinčiam aparatui reikės nei daug, nei mažai – maždaug penkių ar šešių tūkstančių litų.

Kompiuterių žaidimai nuolatos kinta, dabar jie jau kuriami ir 3D, ir HD formatais, turi daugybę kitų naujovių, taigi ir kompiuterių kūrėjai nuolatos bando su jais suspėti. Svarbiausia yra investuoti į gerą pagrindą, kurį prireikus būtų galima modifikuoti. Kartais pigiau yra netgi susirinkti kompiuterį patiems, o ne pirkti jau paruoštą. Svarbu, anot specialistų ir gamintojų, apgalvoti tokias ir panašias smulkmenas – tik atidžiai viską apsvarsčius bus pasirinkti patys tinkamiausi kompiuteriai zaidimams.