Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas

Kompiuterinių tinklų administravimas

Vietinis ar privatus tinklas yra neatsiejama verslo dalis, nes kompiuteris be ryšio su kitais kompiuteriais šiais laikais nieko negali nuveikti. Kompiuterinių tinklų administravimas dažniausiai negali būti atliekamas nuotoliniu būdu, nes reikia prieiti fiziškai prie įrenginių ar laidų. Ši sritis labai plati ir priklauso nuo tinklų sudėtingumo įmonės viduje.

kompiuteriniu tinklu administravimas

Vietinis tinklas (angl. Local network)

Šio tinklo rūšis dažniausiai pasitaikanti buityje ir mažame versle, arba versluose kuriose nereikia gausiai kompiuterizuoti darbuotojo darbo vietų. Daugelis vietinio tinklo visų funkcijų net nebando išnaudoti, nes jis kuriamas tik dėl interneto maršrutizavimo į kompiuterius ar bevielius įrenginius. Vietinių kompiuterinių tinklų administravimas nėra labai sudėtingas, daugelis jį bando įsivesti patys be specialistų pagalbos, bet jam administruoti reikia tam tikrų įrankių, tinklo administratorius visada turi  specializuotas reples kabelio kištukams dėti, tinklo kabelio tikrinimo įrangą. Neturint šių įrankių ir tinklų pradmenų nepatartina tinklo vestis patiems, nors jei ir nusprendėte vestis tinklą patys galite pabandyti tai padaryti, nes sugadinti jame nieko nepavyks – jis tiesiog neveiks.

VPN – virtualus privatus tinklas

Angliškai vadinamas VPN (Virtual private network) – tai sukurtas virtualus privatus tinklas įmonės viduje. Jis veikia kaip vietinis tinklas, bet nuo vietinio tinklo skiriasi tuo jog veikia per interneto ryšį su nutolusiais kompiuteriais, taip apjungiami skirtingi įmonės padaliniai ir jie bendrauja kaip vietiniame tinkle per interneto ryšį. Kiekvienas siunčiamas ar gaunamas paketas yra koduojamas ir siunčiamas per tiekėjo interneto ryšį. Taip sukuriamas virtualus tinklas į kurį gali įeiti tik autentifikuoti vartotojai. Sukuriant šį virtualų tinklą ženkliai pakeliamas įmonės duomenų saugumas.

Kompiuterinių tinklų administravimas tai specifinė darbo sritis jūsų IT ūkyje. Daugeliui įmonių reikia profesionalių konsultacijų, nes duomenų saugumas tinkle turi labai didelę reikšmę šiomis dienomis. Jeigu reikia pagalbos ar kyla klausimų, visada galite kreiptis į mane ir aš jums visada pagelbėsiu vystyti ir taisyti jūsų tinklą.