Kompiuteriai / internetas

Kompiuterių remontas

Kompiuterių ir kitos kompiuterinės įrangos remonto klausimas yra aktualus Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, todėl šiuo metu sparčiai daugėja kompiuterių remonto servisų visoje Lietuvoje.

Sulaukiame daug laiškų, kuriuose klausiama, kas yra kompiuterių remonto technikas ir kuo jis skiriasi nuo paprasto techniko į šiuos klausimus mums noriai padėjo atsakyti vienos įmonės, kuri užsiima kompiuterių remontu Klaipėdoje ir jos apylinkėse ekspertas – kompiuterinės technikos remonto technikas.

Pirmiausia pradėkime nuo susipažinimo su kompiuterių techniko sąvoka tai asmuo, kuris remontuoja kompiuterius bei serverius. Kompiuterių techniko pagrindiniai darbai yra kurti naują kompiuterinę įrangą, o taip pat konfigūruoti, diegti ir atnaujinti programinės įrangos paketus, o taip pat technikas kuria ir palaiko kompiuterinius tinklus. Kompiuterių technikai dirba įvairiose sektoriuose – pradedant valstybiniu ir baigiant privačiu. Įmonės, kuri užsiima kompiuterių remonto Klaipėdoje, ekspertas sako, kad dažniausiai kompiuterių remontas yra atliekamas patyrusių specialistų, tačiau labai retai jie turi formalų išsilavinimą. Būtina pastebėti, kad šios profesijos atstovo formalaus ugdymo diplomas yra labai trumpalaikis, taip nutinka todėl, kad kompiuterių remontas yra sritis, kuri yra nepaprastai interaktyvi ir kintanti, todėl labai retas kompiuterių remontu užsiimantis asmuo gali sau leisti investuoti į formalaus ugdymo programas, kurios laikui bėgant tampa nenaudingos.

Kaip teigia technikas, ne tik jų įmonėje, kuri užsiima kompiuterių remontu Klaipėdoje, bet ir beveik visose kitose įmonėse, o taip pat ir valstybinėse įstaigose dirba technikai, kurių nereikalaujama pateikti formalaus ugdymo pažymėjimus, o prašoma tik praktikos, rekomendacijų, o taip pat ir parodomųjų darbų. Tai gi Lietuvoje kompiuterių technikas gali dirbti informacinių technologijų departamentuose, o taip pat centriniuose informacijos centruose, bei mažmeninės prekybos kompiuterine technika padaliniuose. Kalbintos įmonės, kuri užsiima kompiuterių remontu Klaipėdoje, technikas sako, kad patyręs kompiuterių remonto technikas gali specializuotis pačiose įvairiausiose srityse, pavyzdžiui duomenų atkūrimo, sistemų administravimo ar informacinių sistemų srityse. Dažniausiai tokie specialistai dirba individualiai, o kartais įkuria ir nedideles individualias įmones, kartais sukuriamos ir stambesnės įmonės, kuriose dirba ne vienas toks specialistas, o visa komanda, kurios atskiri nariai specializuojasi įvairiose kompiuterių remonto srityse.

Kompiuterių remonto kaina taip pat priklauso nuo specialisto kompetencijos, užtrunkamo laiko ir gedimo sudėtingumo. Beveik visuomet individualiai dirbantis kompiuterių technikas gali pasiūlyti patrauklesnę kompiuterio remonto kainą, nei įmonė, tačiau būtina įvertinti ir kitus aspektus, kurie lemia pasirinkimą. Kaip teigia lietuvių liaudies patarlė: skūpus moka du kartus. Taip gali nutikti ir renkantis, kam patikėti kompiuterio remonto darbus, teigia įmonės, kuri užsiima kompiuterių remonto Klaipėdoje, technikas. Dažnai kompiuterių technikas, kuris klientą suvilioja patrauklia remonto kaina, negali pateikti jokio veiklos pažymėjimo ar liudijimo, o tai klientui nesuteikia jokių garantijų, kad kompiuteris nebus dar labiau sugadintas, arba atlikus remontą šis kompiuteris vėl nesuges po kelių dienų, o tuomet klientas turės vėl ieškoti pagalbos, nes meistras nebus suteikęs jokių garantijų atliktiems kompiuterio remonto darbams. Rinkdamiesi kompiuterio remonto darbus patikėti oficialiai įmonei klientai šiek tiek pralaimi kainos, tačiau išlošia kokybės ir garantijų atžvilgiu. Atiduodami kompiuterį remontuoti oficialiai įmonei klientai visuomet gauna užpildytą kompiuterio paėmimo (ir visų su juo susijusių dalių – pelės, klaviatūros ar akumuliatoriaus) aktą, kuriame numatoma kompiuterio remonto atlikimo data. Tokiu būdu klientas nerizikuoja prarasti savo turtą, o taip pat atsiimdamas pataisytą kompiuterį, klientas gauna garantiją, kuri suteikiama atliktiems kompiuterio remonto darbams. Tokiu būdu praėjus keletui dienų nuo remonto – sugedus vėl tai pačiai detalei – jo kompiuteris remontuojamas kaip garantinis.